Квоти для українських пісень: уже зібрали понад 200 підписів

Квоти для українських пісень: уже зібрали понад 200 підписів

3600
Укрінформ
Українські артисти і громадські активісти виступили із заявою на підтримку квот на національний контент в теле- та радіоефірі. Вони закликають своїх колег долучатися до ініціативи.

Про це повідомив представник групи з доопрацювання законопроекту про квотування музичного продукту на рівні 37,5%  Сергій Оснач на прес-конференції в Укрінформі.

"Громадськість і музиканти написали звернення на підтримку квот. Збір підписів розпочато кілька днів тому, і вчора станом на 18:00 це звернення підписали вже 168 українських артистів. Станом на зараз - 204 підписи", - зазначив Оснач. 

За його словами, нині чиниться шалений спротив запровадженню квот, є група українських артистів, які також виступають проти квот. Зараз законопроект - у Комітеті з питань свободи слова, який очолює депутат Вікторія Сюмар. У голови комітету багато зауважень до цього законопроекту. 

Як сказав фронтмен гурту "Мандри" Сергій Фоменко, важливо, що перша частина законопроекту, який був представлений Мінкультури, - це здорова пропозиція, і його треба доопрацьовувати.

"Щодо того, що пропонує Сюмар, з цим треба працювати і тиснути на ті пункти, які потрібні. Цей закон, про який ідеться, не просто потрібний. Ми маємо вимагати цього закону і зробити все, щоб цей закон у правильній редакції, вигідній для національного виробника культурної продукції, був зроблений", - підкреслив Фоменко.

Він зазначив при цьому, що треба взяти за взірець відповідні європейські закони, зокрема польський, де захист інтересу національного культурного виробника стоїть першим пунктом, а також запропонував створити робочу групу з доопрацювання законопроекту.

"Якщо ми хочемо своїх світових зірок, треба, щоб вони звучали в наших українських ефірах. Зараз, як ніколи, є суспільний запит на україномовну музику, і найбільш активна частина нашого суспільства налаштована достатньо войовничо. Тому якщо не буде прийнято закону, якщо за його невиконання не будуть позбавляти ліцензій, то ми дочекаємося того, що за це будуть позбавляти голів - тих програмних директорів, власників радіогруп, які знають тільки, як заробляти гроші, і не хочуть нічого зробити на користь Української держави", - був категоричний лідер гурту "Mad Heads" Вадим Красноокий.

Фронтмен гурту "Тінь сонця" Сергій Василюк підкреслив, що треба підтримувати україномовних виконавців і якомога більше представляти їх на наших радіостанціях, і висловив здивування "тим обсягом підписантів - наших зірок", які не підтримують ці квоти.

"Я просто не розумію їхню логіку. Якщо Вакарчук чи Лама підписують відповідне звернення проти квот, я не розумію, чого вони бояться. Якщо програмний директор чи власник радіостанції вважає форматом з українських виконавців лише "Океан Ельзи" і Ламу, то їх буде більше на цих радіостанціях. В законопроекті ж не сказано, що обов'язково має розширитись контингент представників україномовної музики. Те ж саме і щодо двомовних гуртів Hardkiss чи ONUKA - у 70% зайдуть їхні англомовні пісні, в 30% - україномовні. Аналогічно з "Бумбоксом" і так далі", - висловив він свою позицію.

За його словами, 37,5% квот на україномовну творчість в ефірах наших радіостанцій - це абсолютно нормально, зважаючи на досвід більш благополучних Польщі і Франції, де є відповідні квоти на національний контент. І для України це буде дуже корисно.

"І тому я всіх закликаю підтримати нашу ініціативу, доопрацювати цей законопроект і дійсно дати зелене світло україномовній пісні", - сказав Василюк.    

Присутня при дискусії Анна Камуз - консультант голови Комітету з питань свободи слова Вікторії Сюмар, поінформувала, що в комітеті вже зведено всі поправки до цього законопроекту, які надійшли за два дні. Вона запросила всіх на завтра на 12:00 до продуктивного обговорення.

Долучатися до підписання заяви можна за адресою

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-