Мінкульт обурений: у Криму

Мінкульт обурений: у Криму "репресують" навіть Лесю Українку

1610
Укрінформ
Міністерство культури вкрай стурбоване повідомленнями про те, що окупаційна влада Криму закрила для відвідувачів Музей Лесі Українки в Ялті.

Про це йдеться у заяві відомства.

"Музей закрито під приводом необхідності проведення ремонту будинку, в якому він розміщується і в якому в 1897 році жила Леся Українка. Однак, як повідомляють ялтинські активісти, жодних робіт там не проводиться, а заявлений термін закриття музею - до кінця 2017 року. Особливо ж цинічним виглядає той факт, що музей закрито у рік 145-ї річниці від дня народження української поетеси, коли її ім'я пошановується у всьому світі", - наголосили у міністерстві.

У Мінкульті вважають, що окупаційна влада півострова має на меті припинити діяльність музею, який був створений зусиллями української громади у рік здобуття Україною Незалежності і за ці роки став одним із головних осередків наукової та просвітницької роботи.

Міністерство культури розцінює дії так званої влади Криму як продовження агресивної політики Кремля по відношенню до історії і культури українського народу та ініціюватиме звернення до відповідних міжнародних організацій з метою тиску на Російську Федерацію щодо негайного відновлення роботи Музею Лесі Українки в Ялті та припинення репресивної політики Кремля щодо українців, української культури та історії на території тимчасово окупованого Криму.

Меморіальний музей Лесі Українки відкрився в Ялті у 1991 році і пов'язаний з її циклом віршів, присвячених Криму. Вперше письменниця прибула на півострів у 1890 році з метою лікування.

Фото: yaltacity.at.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-