Усю прозу Іздрика видали в одній 850-сторінковій книжці

Усю прозу Іздрика видали в одній 850-сторінковій книжці

2130
Ukrinform
Культові і маловідомі твори Юрка Іздрика зібрані під однією обкладинкою - в томі "Номінації", що побачив світ у «Видавництві Старого Лева».

Про це повідомила менеджер зі зв'язків з громадськістю та ЗМІ видавництва Олена Гутик.

"У перші дні весни - чудова новина для книгоманів! «Видавництво Старого Лева» видало усі прозові твори Іздрика - 52 тексти - однією книгою. Тепер, узявши в руки важковаговий том «Номінації», можна не лише перечитати найвідоміші твори найтаємничішого письменника України, а й відкрити для себе нові, які дотепер виходили тільки у періодиці", - ідеться в прес-релізі.

«Номінація» - найповніше зібрання прозових текстів Юрка Іздрика: від культових «Воццека», «Подвійного Леона», «Острова КРК» і до опублікованих у різних виданнях есеїв. А це - 850 сторінок тексту і 20 років життя. Звідси й назва книги - «Номінація» - масиви текстів як означення фрагментів дійсності Іздрика.

Для зібрання усіх своїх текстів авторові довелося постаратися. «Виявилося, що жодних власних архівів я не зберіг, і всі свої тексти довелося стягувати з інтернету. Звісно, полетіло к бісу все форматування, вигадлива авторська графіка, діакритичні знаки тощо. Volens-nolens за таких обставин я був змушений перечитати всі ці твори, аби довести їх до первозданної краси», - каже Іздрик.

Наново переосмислити свої твори, зізнається він, було чи не найважчим випробуванням: щось захопило («твори писані здебільшого в ранній юності»), щось розчарувало... Проте автор залишив усі тексти в оригінальному вигляді. Зрештою, за цю летку й нелінійну прозу, за цю гру в мову і гру з мовою, читачі й полюбили письменника.

Фото Тетяни Давиденко

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-