Без вікон і води: кримському татарину виплатять компенсацію за нелюдські умови в СІЗО

Без вікон і води: кримському татарину виплатять компенсацію за нелюдські умови в СІЗО

Укрінформ
Суд окупантів у Криму визнав неналежними умови тримання в ІТТ Бахчисарая і СІЗО Сімферополя кримського татарина Казима Аметова і присудив виплатити за його позовом компенсацію в сумі 190 тисяч рублів (близько 72 тисяч грн).

Про це повідомляє у Фейсбуці Кримська солідарність, передає Укрінформ.

«Залізничний районний суд Сімферополя частково задовольнив позов кримського татарина Казима Аметова проти слідчого ізолятора, присудивши виплатити йому 190 000 рублів за неналежні умови тримання в камері», - йдеться у повідомленні.

За словами адвоката Рустема Кямілева, захист вимагав виплатити потерпілому Аметову 521 000 рублів (понад 197 тис. грн). Захист планує оскаржити це рішення в Європейському суді з прав людини після повного оприлюднення постанови.

На засіданні «суду» була зачитана лише її резолютивна частина.

Адвокат вказав на допущені під час засідання порушення інструкцій з діловодства, а також на те, що представлені в суді відповідачем докази невинуватості лише підтверджують, що умови тримання в СІЗО «не відповідають вимогам гуманності досі». Як приклад адвокат вказав на відсутність вікон, неогороджені туалети, смердючий запах і відсутність вентиляції, що підтверджено лікарем.

Нагадаємо, фігурант «справи Веджіє Кашка» Казим Аметов направив до «суду» позов, у зв'язку з нелюдськими і такими, що принижують гідність, умовами тримання під вартою в ІТТ Бахчисарая і в СІЗО №1 Сімферополя. У позові повідомляється, що в ІТТ Бахчисарая Казима Аметова тримали в камері площею 8 квадратних метрів, без унітазу, без вентиляції. Замість санвузла - дірка в підлозі, нічим не відгороджена від житлового простору камери. Питної води в камері не було, гаряча вода також була відсутня. Замість визначених для тримання 48 годин позивач утримувався в ІТТ Бахчисарая протягом 7 днів без доступу до прогулянок, свіжого повітря, гарячого харчування і душу.

У СІЗО Сімферополя, за час перебування під вартою, його тричі переселяли в різні камери, в яких арештанти часто спали по черзі, тому що спальних місць на всіх не вистачало. В одній з камер у вікнах не було шибок, і ув'язнені закривали їх матрацами. У всіх камерах була сирість, на стінах - цвіль і грибок, без доступу свіжого повітря.

23 липня 2019 року Казим Аметов направив скаргу до Європейського суду з прав людини на неналежні умови тримання під вартою в ІТТ і в СІЗО-1.

28 серпня 2019 року скарзі було присвоєно № 40456/19 «Kazim Abilvatovich Ametov v. Russia».

Читайте також: ПАРЄ вимагає від окупантів РФ припинити репресії проти кримських татар

Як повідомлялося, 17 квітня 2019 року Київський районний «суд» Сімферополя виніс вирок фігурантам «справи Веджіє Кашка». Руслана Трубача, Бекіра Дегерменджи і Казима Аметова суд засудив до 3 років умовно, з випробувальним терміном 3 роки. Асану Чапуху суд призначив покарання у вигляді 3,5 років умовно, з випробувальним терміном 3 роки.

Фото: RFE/RL

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-