"Суд" у Криму зупинив провадження стосовно Бекірова

Укрінформ
"Суд" в окупованому Криму зупинив розгляд справи проти звільненого з російського ув'язнення кримськотатарського активіста Едема Бекірова.

Про це повідомляє правозахисний сайт "Кримський процес".

"Суддя Центрального районного суду Сімферополя Сергій Деменок у рамках засідання у кримінальній справі стосовно Едема Бекірова прийняв рішення зупинити судовий процес до повного одужання підсудного", - йдеться в повідомленні.

За даними правозахисників, з клопотанням про зупинення судового провадження виступила сторона обвинувачення.

"У свою чергу захист повідомив, що дата завершення періоду реабілітації поки що не відома і в зв'язку з цим адвокати підтримали клопотання про зупинення судового провадження", - повідомляє "Кримський процес".

Як уточнює правозахисний сайт, справа проти Бекірова залишиться в Центральному районному суді, "але до розгляду сторони повернуться тільки після того, як це дозволить стан здоров'я Едема Бекірова".

Як повідомляв Укрінформ, 7 вересня відбулося взаємне звільнення громадян України і РФ. В Україну в рамках звільнення прибули 35 українців - 24 військовополонені моряки й 11 політв'язнів, у тому числі Бекіров.

Читайте також: Едему Бекірову зробили ще одну операцію

57-річний Едем Бекіров був затриманий 12 грудня 2018 року на в'їзді в Крим та обвинувачений за ч.2 ст.222, ч.2 ст.222.1 (зберігання і передача вибухонебезпечних речовин і патронів).

13 грудня Київський районний суд Сімферополя заарештував Бекірова на два місяці, потім цей запобіжний захід не раз продовжувався, незважаючи на те, що він інвалід I групи (ампутована нога), хворий на цукровий діабет, а також переніс інфаркт і операцію на серці.

27 серпня 2019 року Центральний районний суд Сімферополя відпустив Бекірова із СІЗО під зобов'язання явки до суду.

Після звільнення 10 вересня в Києві Бекірову зробили складну операцію на серці. 3 жовтня йому зробили ще одну операцію - стентування судин ніг, необхідність якої виникла в зв'язку з перебуванням в ув'язненні.

За словами адвоката Олексія Ладіна, його підзахисний Бекіров продовжує залишатися в статусі обвинуваченого. 6 вересня в окупованому Криму пройшло перше після звільнення Бекірова засідання, де він мав бути присутнім за рішенням "суду" про примусовий привід.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-