Моряк Гриценко розповів, чому захоплені ФСБ українські кораблі стріляли у Керчі

Моряк Гриценко розповів, чому захоплені ФСБ українські кораблі стріляли у Керчі

Відео
Укрінформ
Українські військові кораблі, захоплені ФСБ РФ, стріляли вже після того, як їхні екіпажі були заарештовані.

Про цей інцидент, який стався у Керчі, розповів на пресконференції в Укрінформі капітан другого рангу Денис Гриценко – командир 1-го дивізіону кораблів охорони рейду морського командування.

“Після того, як затримали кораблі, з усіх бортів зняли боєзапас, він був опечатаний і направлений на балістичну експертизу. Було визначено додаткові експертизи щодо зброї, яка перебуває на борту, і щодо артустановок — на малих броньових артилерійських катерах. І коли приїхали в Керч особи, які проводили експертизу, був такий момент: зброю всю з кораблів познімали, боєзапас познімали, а згори на кораблях стояли УПП — це універсальні комплекси постановки пасивних перешкод. І вони як були заряджені під час переходу, так і лишились. І коли подали живлення, вони прямо в Керчі в базі відстрелили. І щоб ви розуміли: нас там нікого нема, а кораблі стріляли: фольга, дими, феєрверки були серйозні...” - сказав Гриценко.

Він також додав, що звільнені з полону моряки чекають на повернення своїх кораблів.

“Зараз тривають переговори щодо повернення катерів назад. І це виконання рішення трибуналу. Моряків РФ віддала, і зараз вони повинні повернути безпосередньо катери”, - зазначив Гриценко.

Командир розповів про процедуру, яка має відбутися. “Мабуть, це будуть перегонні екіпажі. Буде приїзд до РФ, огляд суден. Виведення їх буксиром у 12-мильну зону, за межі територіальних вод, і там вже вони будуть передані”, - розповів він.

Принагідно він зазначив, що сам має такий досвід, коли був одним з тих, хто 2014 року повертав кораблі з окупованого Криму.

“Я в той час 6 одиниць катерів перегнав”, - сказав Гриценко.

Як повідомлялося, 25 листопада 2018 року російські силовики біля берегів анексованого Криму обстріляли і захопили три кораблі Військово-морських сил України: катери "Бердянськ", "Нікополь" і буксир "Яни Капу", які прямували з Одеси до Маріуполя. У полон потрапили 24 українці, троє з них були поранені. Підконтрольний Росії "суд" в окупованому Криму заарештував всіх затриманих українських військових за звинуваченням у нібито незаконному перетині кордону.

Читайте також: Морський трибунал не вимагав від РФ припинити слідство, тому адвокати досі працюють — Гриценко

24 січня 2019 року Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, в якій офіційно вимагає від Росії поводитися із захопленими в районі Керченської протоки українськими військовими моряками відповідно до Женевської конвенції про військовополонених.

Суд ООН із морського права 25 травня зобов'язав Росію негайно звільнити 24 захоплених моряків і дати їм можливість повернутися в Україну.

7 вересня між Україною та Росією відбувся обмін у форматі 35 на 35. До України повернулися 11 незаконно засуджених у Росії співгромадян, а також 24 моряки, яких Росія захопила в районі Керченської протоки у листопаді 2018 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-