“Підкинуті” щоденники з картою без Криму: СБУ вжила заходи для утилізації

“Підкинуті” щоденники з картою без Криму: СБУ вжила заходи для утилізації

Укрінформ
СБУ не займається розслідуванням за фактом продажу щоденників з картою України без окупованого Криму в магазинах мережі гіпермаркетів Metro в Києві.

Про це повідомляє Радіо Свобода, посилаючись на відповідь СБУ на інформаційний запит.

При цьому у відомстві уточнили, що були вжиті заходи для повернення та утилізації цієї продукції.

Про те, що українська мережа гіпермаркетів Metro продає дитячі шкільні щоденники компанії «Папірус» із картою України без Криму, повідомив на початку серпня представник Центру громадського здоров’я України Володимир Бируля.

«Майже місяць тому я вперше побачив у продажу такі цікаві щоденники на полицях супермаркету. Тоді Metro повідомили, що всі щоденники вилучені з продажу. «Папірус» відписав, що й так знав про цю прикрість і затребував їх у дистриб’юторів для подальшої утилізації. Так чому ж сьогодні я знов бачив їх на тих самих полицях у продажу?» – написав він у ​Facebook.

Ще 14 липня у Facebook компанія «Папірус» – виробник та постачальник товару – заявила, що тираж щоденника, на якому відображена неповна територія України, вийшов через «порушення процедури перевірки дизайнів».

«Цю помилку ми виявили самостійно, після чого одразу відправили запит на всіх дистриб’юторів про зняття товару з продажу та повернення постачальнику для утилізації. На жаль, частина продукції надійшла в продаж. Ми перепрошуємо за цю недолугу помилку. Винні у цьому будуть покарані. Позиція «Папірус» була, є і буде незмінною: Крим – це Україна», – заявили тоді у компанії.

Однак, про те, що українська мережа гіпермаркетів Metro й далі продає дитячі шкільні щоденники з картою України без Криму, повідомляли користувачі соцмереж, зокрема, 9-го і 11-го серпня.

У Metro відреагували на нове повідомлення про появу на своїх торговельних полицях щоденника з картою України без анексованого Росією Криму.

«11 серпня 2019 року клієнт нашої компанії знайшов на полиці ТЦ Metro за адресою місто Київ, проспект П. Григоренка, 43, шкільний щоденник, на обкладинці якого було зображено карту України без АР Крим. Повідомляємо, що цей товар було вилучено з продажів всіх ТЦ Metro ще 15.07.2019 – одразу після того, як ми отримали перше повідомлення стосовно нього від клієнта», – йшлося в повідомленні.

А 13 серпня компанія «Папірус» опублікувала відео, де показано, як утилізують щоденники.

Читайте також: У компанії "МЕТРО" заявляють, що щоденник із картою без Криму їм "підкинули"

Росія анексувала український півострів Крим у березні 2014 року. Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією.

Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій проти Москви. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-