Виставка

Виставка "Орьнек. У мереживі Криму" відкрилася у музеї історії України

Укрінформ
У Національному музеї історії України відкрилася виставка «Орьнек. В мереживі Криму», присвячена кримськотатарському орнаменту, який є важливим елементом самоідентифікації кримськотатарського народу та увібрав у себе культурну спадщину багатьох поколінь.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства культури України.

«Орнамент Орьнек - це унікальне явище світової культури, пов'язане своєю тематикою, символікою з давньою історією Криму, з усіма цивілізаціями, які пройшли через цю землю. Впродовж сторіччя техніка орнаменту не тільки зберігалась та передавалась від покоління до покоління через ужиткові елементи, а й постійно розвивалась. У цьому орнаменті - ідентифікація цілого народу, його історії, традицій та культури, яка передавалася з покоління в покоління, навіть у складні часи», - сказав міністр культури Євген Нищук.

За словами Голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова, цей виставковий проект є символічною шаною пам’яті жертвам геноциду і політичних репресій кримських татар, зі способом життя, поведінкою та культурою якого не погоджувався імперський режим, намагаючись знищити і стерти пам'ять про це.

«Виставка відтворює не лише минуле нашого народу, а й розкриває таланти сучасних кримськотатарських майстрів. Кожен стенд демонструє надзвичайно філігранну роботу того чи іншого майстра і розкриває самобутність і красу кримськотатарської культури», - зазначив Чубаров.

На виставці представлені унікальні експонати традиційного кримськотатарського мистецтва, зокрема зразки вишивки, побуту, ремесел та ювелірних виробів із фондів Національного музею історії України та Музею історичних коштовностей (філії НМІУ). Окремі з них виставляють для широкого огляду вперше. Серед експонатів: рідкісна срібна курильниця, футляри для Корану, ювелірні прикраси, колекція старовинних вишитих кисетів к.ХІХ – поч. ХХ ст. та багато інших.

Читайте також: У Фінляндії покажуть драму «Чужа молитва» до 75-х роковин депортації кримських татар

Поруч із музейними раритетами на виставці представлені твори ужиткового мистецтва сучасних майстрів із Криму, створених за традиційною орнаментикою, а також традиційний чоловічий та жіночий кримськотатарські костюми, реконструйовані за зразками ХІХ ст.

Фото: mincult.kmu.gov.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-