Силовики у Криму навідалися до активіста напередодні Дня пам'яті жертв депортації

Силовики у Криму навідалися до активіста напередодні Дня пам'яті жертв депортації

Укрінформ
Російські силовики принесли "попередження" кримськотатарському активісту Ролану Османову напередодні Дня пам'яті жертв депортації кримськотатарського народу 1944 року.
Про це активіст розповів кореспонденту проекту "Крим.Реалії".

"Напередодні Дня пам'яті жертв депортації кримськотатарського народу російські силовики в Криму спробували вручити активісту Ролану Османову застереження про неприпустимість порушення закону Росії "Про протидію екстремізму", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, до будинку активіста приїхала помічниця місцевої "прокуратури" в супроводі співробітника МВС Росії з наміром вручити під розпис відповідний документ, однак Османов документ підписувати відмовився.

Читайте також: Кримські татари не претендують на компенсацію від Росії - Джемілєв

"Це акт залякування нашого народу. Особливо хочуть залякати тих, хто активний, щоб люди не піднімали голову і не думали, не те щоб про щось протизаконне, а й про законні протестні дії », - прокоментував ситуацію сам активіст.

Як відомо, Депортація кримських татар почалася 18 травня 1944 р. Депортованим давали на збори від кількох хвилин до півгодини. З Бахчисарая, Джанкоя і Сімферополя їх ешелонами відправляли на схід. До кінця наступного місяця висилили 200 тис. осіб.

Протягом року від голоду, хвороб та виснаження загинуло понад 30 тис. кримських татар. Після радянський режим вдався до нівелювання історичної пам’яті про кримську державність та кримських татар. 25 червня 1946 року Крим позбавили статусу автономії та перетворили на звичайну область РРФСР, а протягом наступних двох років понад 80% оригінальної кримської топоніміки замінили на стандартні радянські назви.

Окупаційна “влада” незаконно анексованого Росією Криму щороку чинить перешкоди акціям кримських татар з ушанування пам'яті депортованих.

Фото: krymr.com

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-