Опівдні 18 травня буде оголошена хвилина мовчання - Чубаров

Опівдні 18 травня буде оголошена хвилина мовчання - Чубаров

Відео
Укрінформ
18 травня по всій території України, включаючи тимчасово окупований Крим, о 12.00 буде оголошено хвилину мовчання в пам'ять жертв геноциду кримськотатарського народу.

Про це у Facebook повідомив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Він звернувся до керівників телерадіокомпаній України, журналістів, блогерів, користувачів соціальних мереж, до всіх співгромадян.

“18 травня – День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. 18 травня 2019 року по всій території України, включаючи тимчасово окупований Крим, о 12.00 дня буде оголошено хвилину мовчання в пам'ять жертв геноциду кримськотатарського народу”, - зазначив Чубаров.

Читайте також: Чубаров показав логотип до 75-ї річниці депортації кримських татар

У зв'язку з цим він попросив усіх поставити цього дня о 12:00 в ефірі та на своїх сторінках в електронних ресурсах метроном, присвячений Дню пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

18 травня 1944 року з Криму до республік Середньої Азії та віддалених регіонів Росії за наказом Сталіна були насильно виселені корінні жителі півострова - кримські татари. За різними джерелами, були депортовані від 180 тис. до 230 тисяч осіб, з яких близько 46% загинули в дорозі і в перші роки життя у вигнанні. Крім кримських татар, з серпня 1941 року по червень 1944 року з Криму були також виселені німці, вірмени, болгари, греки, італійці.

12 листопада 2015 року Верховна Рада України визнала депортацію кримських татар геноцидом і проголосила 18 травня Днем пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-