В окупації Криму брав участь 519-й дивізіон кораблів-розвідників ЗС РФ - InformNapalm

В окупації Криму брав участь 519-й дивізіон кораблів-розвідників ЗС РФ - InformNapalm

Фото
Укрінформ
В окупації Криму брав участь 519-й дивізіон розвідувальних кораблів ЗС РФ.
Докази цьому зібрали волонтери міжнародної спільноти InformNapalm.

"Волонтери міжнародної спільноти InformNapalm зібрали докази щодо безпосередньої участі особового складу 519-го окремого дивізіону розвідувальних кораблів у військовій агресії проти України. До цього часу у переліку підрозділів ЗС РФ та кораблів ЧФ РФ, причетних до захоплення Криму, оголошеному військовою прокуратурою України, відомості про це були відсутні", - зазначається у повідомленні.

За даними спільноти, російський військовослужбовець Кащєєв Костянтин Костянтинович у своєму профілі “ВКонтакті” опублікував фото медалі за окупацію Криму та нагородного посвідчення до неї. На основі даних профілю російського воєнного злочинця Кащєєва встановлені дата і місце його народження, освіта, час призову на військову службу, особистий номер військовослужбовця.

"Служив у морській розвідці – на середньому розвідувальному кораблі “Лиман”. Цей корабель входив до складу 519-го окремого дивізіону розвідувальних кораблів ЧФ РФ, в/ч 53189, ППД – м. Севастополь, тимчасово окупований Крим", - зазначили волонтери.

Інформація підтверджується фото Кащєєва на борту корабля “Лиман”, а також відомостями з профілю його товариша по службі Владислава Муратова, який на на своїй сторінці вказав місце служби. У фотоальбомі Муратова є й групові фотографії періоду служби, на яких впізнано Кащєєва.

До складу 519-го окремого дивізіону розвідувальних кораблів входять середні розвідувальні кораблі (СРК) “Іван Хурс”“Приазов’я”“Екватор“, “Кільдін”. До квітня 2017 року входив і середній розвідувальний корабель “Лиман”, який 27 квітня зіштовхнувся зі скотовозом Yozarsif-H, що йшов під прапором Республіки Того (Африка), і затонув.

З кілька місяців до цього, у лютому 2017 року, СРК “Лиман” стежив за військово-морськими навчаннями НАТО “Морський щит" у Чорному морі. В навчаннях брала участь і Україна.

Читайте також: Україна vs Росія: "Морський" трибунал розповів подробиці щодо позову

СРК “Лиман” був оснащений секретною апаратурою, яку після зіткнення довелося знищити. Видання “Думська” з посиланням на власні джерела в окупованому Севастополі повідомило, що на момент інциденту офіцерський склад, вахтенний офіцер та командир “Лиману” були в стані алкогольного сп’яніння. На головному командному пункті були тільки недосвідчені матроси.

Волонтери міжнародної спільноти InformNapalm звертаються до правоохоронних органів України з проханням сприймати їхнє розслідування як повідомлення про злочин, скоєний проти України, і провести всі належні процесуальні дії.

Фото: informnapalm.org, "Думская"

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-