За п'ять років анексії до Криму переїхали півмільйона росіян - Чубаров

За п'ять років анексії до Криму переїхали півмільйона росіян - Чубаров

Укрінформ
За п'ять років анексії Криму на півострів переселили до півмільйона росіян.

Про це заявив голова Меджлісу кримських татар Рефат Чубаров в інтерв'ю журналу НВ.

"Найбільш обережні підрахунки дозволяють припустити, що до Криму з Росії переїхало до 500 тис. людей", - зазначив Чубаров.

За його словами, вважається, що тільки у Севастополі поселилося близько 200 тис. росіян.

На думку Чубарова, для Росії такі заходи - додатковий фактор, який дозволить їй утримувати Крим у разі деокупації, "а її навіть у Кремлі вже давно не вимикають", - додав глава Меджлісу.

Він розповів, що в основному такі переселенці - це сім'ї й самі співробітники військових і силових структур РФ.

"Але вже є чимала частина людей, які переселяються з власної ініціативи. Є банки, які, я думаю, за підтримки державного банку Росії видають пільгові кредити на будівництво людям з певних територій Росії, які переїжджають до Криму. Зокрема, з Іркутської та Новосибірської областей. Вони отримують кредити, які досить відрізняються за відсотками", - повідомив Чубаров.

При цьому, нагадав він, Росія намагається позбутися тих кримчан, які не погоджуються з окупацією півострова. "Такі люди [на думку Кремля] повинні бути витіснені з Криму. І це відбувається шляхом систематичних репресій. Це не тільки залякування, обшуки й арешти, це і неможливість розвитку, коли Крим залишають підприємці", - сказав Чубаров.

Читайте також: Більше 2000 українців з окупованого Криму голосуватимуть на “материку”

16 березня 2014 року в Криму і місті Севастополь в обхід чинного українського законодавства та законодавства Автономної Республіки Крим відбувся так званий референдум щодо статусу Криму. "Референдум", організований проросійською владою Криму за силового тиску російських військових та воєнізованих «ополченців», а також за підтримки пропагандистських російських ЗМІ, став черговим етапом кремлівського плану з захоплення території України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-