США і Британія закликали світ не допустити легалізації анексії Криму

США і Британія закликали світ не допустити легалізації анексії Криму

Укрінформ
США і Британія ніколи не визнають окупацію Криму та закликають світ не допустити легалізації анексії півострова Росією.

Про це представники цих двох держав заявили на спеціальному засіданні Ради Безпеки ООН, присвяченому п’ятим роковинам окупації Криму, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Нью-Йорку.

“Ми непохитно продовжуємо протистояти спробам Росії змусити всіх змиритися з цією незаконною ситуацією (окупацією Криму - ред.) та закликаємо всіх утриматися від будь-яких дій, які можуть хоч якимось чином сигналізувати про зміну ставлення до статусу Криму”, - заявив заступник постійного представника США в ООН Джонатан Коен.

Він нагадав, що США продовжує використовувати наявні важелі впливу, включно з дипломатією, санкціями та наданням безпекової допомоги України, аби “Росія заплатила ціну за свою окупацію Криму”. Дипломат додав, що санкції залишатимуться у силі аж до повернення Криму під контроль України та повного виконання Мінських угод.

“Ми також вимагаємо, аби Росія припинила мілітаризацію півострова, включно з проведенням військових навчань, перекидання зброї та військових до Криму. Продовжуючи агресивні дії проти України, Росія лише далі заганяє себе в ізоляцію та позбавляє своїх людей майбутнього”, - зауважив Коен.

У свою чергу, політичний координатор представництва Британії при ООН Стівен Хікей наголосив, що міжнародна спільнота не лише збереже нинішні санкції, а й готова запровадити додаткові. Він висловив солідарність Британії з кримськотатарським народом.

Читайте також: Польща закликає надати моніторинговим місіям ООН та ОБСЄ доступ до Криму

Хікей також згадав двох політичних в’язнів Кремля, стан здоров’я яких викликає найбільше занепокоєння - Павла Гриба та Едема Бекірова, - та закликав негайно надати їм необхідну допомогу та й, загалом, звільнити всіх бранців Кремля.

Британський дипломат додав, що Крим має залишатися постійно у фокусі міжнародної спільноти, зокрема в ООН. Він також засудив "багаторазові втручання Росії у внутрішню політику в Україні".

Як повідомляв Укрінформ, Рада Безпеки ООН 15 березня обговорює ситуацію в тимчасово окупованому Криму. Засідання, присвячене п’ятим роковинам окупації, проходить у форматі Арріа, тобто на нього запрошені не лише члени Радбезу, а й представники інших держав-членів ООН та неурядових організацій.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-