Прокуратура АРК повідомила про підозру особам, причетним до полону моряків

Прокуратура АРК повідомила про підозру особам, причетним до полону моряків

Укрінформ
Прокуратура АР Крим повідомила про підозру п’яти особам, причетним до рішення щодо позбавлення права українських моряків на справедливе судочинство.

Про це під час V міжнародного форуму "Окупований Крим: 5 років опору" заявив прокурор АР Крим Гюндуз Мамедов, повідомляє Укрінформ.

"Сьогодні п’яти особам, причетним до рішення щодо позбавлення права наших моряків на справедливе судочинство, повідомлено про підозру. Слідство щодо інших так званих «правоохоронців» автономії, які причетні до позбавлення волі наших моряків, продовжується», - зазначив Мамедов.

За його словами, прокуратура до своєї роботи активно залучає міжнародних експертів, які допомагають правильно кваліфікувати злочини, що вчиняються в Криму, зокрема, щодо ситуації в Керченській протоці. Так, за словами прокурора Мамедова, в роботі вперше була застосована ІІІ Женевська конвенція.

Читайте також: РФ не має жодних законних підстав, щоб утримувати українських моряків - Волкер

Як повідомляв Укрінформ, 25 листопада російські кораблі в Керченській протоці атакували українські катери «Бердянськ», «Нікополь» та буксир «Яни Капу», які здійснювали плановий перехід від порту Одеси до порту Маріуполя. Під час агресивних дій Росії 24 українських моряків були захоплені в полон, троє з них зазнали поранень.

Підконтрольний Росії «суд» в окупованому Криму арештував всіх затриманих українських моряків та звинуватив їх у начебто незаконному перетині російського кордону (ч.3 ст.322 КК Росії, передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до шести років). Всіх військовополонених доставили з Криму до московських СІЗО «Ліфортово» та «Матроська тиша».

Станом на 27 грудня затримані 24 українські моряки заявили слідству, що є військовополоненими.

7 січня Україна подала позов до Європейського суду з прав людини проти Росії щодо порушення прав затриманих українських моряків. Раніше ЄСПЛ зобов'язав Росію повідомити про місцезнаходження та стан захоплених військових, забезпечити лікуванням. Також суд зобов'язав Росію повернути всіх військових до Україні.

15 - 16 січня Лефортовський суд Москви продовжив арешт ще на три місяці всім українським морякам.

V Міжнародний форум «Окупований Крим: 5 років опору» триває в Мистецькому арсеналі. Форум складається з трьох панельних дискусій, під час яких відбувається обговорення національних та міжнародних інструментів боротьби за повернення Криму, а також правозахисний дискурс для привернення уваги до порушення прав людини на окупованому півострові.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-