Фігурантів

Фігурантів "справи Кашка" в окупованому Криму відпустили під домашній арешт

Укрінформ
В окупованому Криму "суд" у Сімферополі після перерви несподівано виніс ухвалу змінити запобіжний захід щодо фігурантів "справи Веджіє Кашка" - Бекіра Дегерменджи, Казима Аметова і Руслана Трубача, відпустивши їх під домашній арешт.

Про це повідомляє "Кримська солідарність".

"Перерва закінчилася. Суддя задовольнив клопотання. Запобіжний захід всіх підсудних у цій справі буде змінено на домашній арешт", - йдеться у повідомленні.

Засідання суду проходило у відкритому режимі, до зали пропустили 18 осіб, більшість з яких - родичі обвинувачених. У залі був присутній і Асан Чапух, стан здоров'я якого ще раніше став підставою для рішення про його госпіталізацію та переведення на домашній арешт 4 січня 2019 року.

Як повідомляє "Кримська солідарність", в ході засідання "суддя" зачитав обвинувальний висновок. Крім того, сьогодні в “суді” виступили чотири свідки.

У прямому ефірі "Кримської солідарності" адвокат Айдер Азаматов повідомив, що один зі свідків - співробітник так званого Центру з протидії екстремізму, давав свідчення щодо "заборонених предметів", знайдених під час обшуків, проведених у фігурантів "справи Кашка".

Читайте також: Троє фігурантів справи "Веджіє Кашка" у критичному стані - адвокати

Решта три свідки, за словами Азаматова, надали правдиві свідчення, які спростовують заяву "постраждалого" громадянина Туреччини Юсуфа Айтана, який обвинуватив наших підзахисних у вимаганні".

Адвокат Еміль Курбедінов у своєму коментарі назвав адекватним сьогоднішнє рішення "суду" у "справі Веджіє Кашка".

"Здоров'я мого підзахисного Казима Аметова, з першого дня як він потрапив до СІЗО і до останнього дня, постійно погіршувалося, на останньому засіданні я його просто не впізнав. Я був вкрай обурений і емоційно виступив на останньому суді, направивши відповідні скарги щодо умов тримання. Тому відпустити під домашній арешт наших підзахисних - це адекватне рішення, і ми тепер чекаємо наступного адекватного рішення - виправдного вироку щодо фігурантів справи "Веджіє Кашка".

Як повідомляв Укрінформ, Аметова, Дегерменджи, Трубача і Чапуха затримали 23 листопада 2017 року за нібито вимагання грошей у громадянина Туреччини, який довгий час не повертав борг ветерану кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка. Силовики намагалися затримати і саму 83-річну жінку, та їй стало зле і вона померла в машині швидкої допомоги. Окупаційна влада відмовилася розслідувати причини смерті Кашка. На прохання родичів загиблої адвокат Микола Полозов розпочав власне розслідування причин смерті Веджіє Кашка.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-