Похід кораблів

Похід кораблів "Донбас" і "Корець" в Азовське море координувався зі США

Укрінформ
Операція ВМС під керівництвом Генштабу ЗС України з перекидання кораблів "Донбас" і "Корець" через Керченську протоку в Азовське море відбувалася за координації і за спостереження США.

Про це у рамках Львівського безпекового форуму розповів Глен Ховард, президент Jamestown Foundation (США), повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Важливо, що це був не просто похід. ВМС добре планували цю операцію. Важливо, що вони розмовляли і співпрацювали із Державним департаментом США, посадовцями у США, які спостерігали за цим походом", - сказав він.

Ховард пояснив, що для Сполучених Штатів було важливо спостерігати за походом тому, що точно передбачити розвиток подій і дії росіян було неможливо.

"Ми не були впевнені, до чого вдадуться росіяни. У них було кілька опцій. Могли блокувати Керченську протоку, могли відкрити вогонь по українських кораблях. Але вони цього не зробили", - пояснив Ховард.

Він також додав, що похід був стратегічно важливим. Це була перша військова операція українських ВМС з 2014 року.

"Це була велика стратегічна перемога для ВМС України", - підсумував Ховард.

Читайте також: До Азовського моря зайшли ще два військові кораблі РФ

Як повідомляв Укрінформ, Львівський Безпековий форум 2018 триватиме до 26 жовтня. Серед основних тем, які будуть висвітлюватися під час трьох днів Форуму: "Залежність чи вразливість. Як "Північний потік-2" змінює картину світу"; "Ситуація в Азовському морі як економічний безпековий та соціальний виклик"; "Пропаганда — ведення асиметричної війни"; "Політика щодо окупованих територій"; "Оборона як сучасне поняття — безпека як основа управління державою".

Фото: Український мілітарний портал

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-