Швейцарський суд підтримав Укрнафту у справі про захоплення кримських активів

Швейцарський суд підтримав Укрнафту у справі про захоплення кримських активів

Укрінформ
Верховний суд Швейцарії підтвердив правомірність звернення ПАТ "Укрнафта" до міжнародного арбітражного суду для захисту своїх активів у Криму, втрачених внаслідок анексії півострова Росією.

Про це повідомляє прес-служба Укрнафти.

"Верховний суд Швейцарії ухвалив рішення, яким підтвердив правомірність звернення ПАТ "Укрнафта" до міжнародного арбітражного суду для захисту своїх активів в Автономній Республіці Крим, незаконно захоплених після анексії півострова Російською Федерацією", - йдеться у повідомленні.

У компанії нагадують, що після захоплення Криму в 2014 році Російська Федерація із застосуванням сили позбавила Укрнафту прав власності на 16 автозаправних станцій. Компанія, спираючись на Угоду між Кабінетом міністрів України і урядом РФ про заохочення та взаємний захист інвестицій 1998 року, подала скаргу до міжнародного арбітражного суду.

Міжнародний арбітражний суд визначив Швейцарію як місце арбітражу. Однак РФ не визнала компетенції міжнародного арбітражного суду та оскаржила рішення міжнародного арбітражного суду, яким він визнав наявність у нього юрисдикції, до Верховного суду Швейцарії.

Верховний суд Швейцарії підтвердив своїм рішенням правомірність міжнародного арбітражного суду розглядати спір за позовом Укрнафти проти РФ на підставі згаданої угоди.

Читайте також: РФ оскаржила рішення Гааги про компенсацію $159 мільйонів за "кримські активи"

"Відповідно, арбітражне провадження продовжиться, і в найближчий час очікується остаточне рішення по суті справи. Укрнафта очікує, що це рішення підтвердить її право на компенсацію у 50 млн дол. США від РФ за експропріацію майна", - зазначається у повідомленні.

В Укрнафті сподіваються, що рішення швейцарського суду також може вплинути на рішення інших судів в аналогічних справах українських компаній проти РФ.

Як повідомляв Укрінформ, 50% + 1 акція Укрнафти належать НАК "Нафтогаз України". Компанії, що входять у сферу впливу групи "Приват" Ігоря Коломойського, володіють приблизно 42%. З 2003 року операційне управління Укрнафтою здійснює група "Приват".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-