Справа Веджіє Кашка: "суд" урізав адвокатам час на читання справи

Справа Веджіє Кашка: "суд" урізав адвокатам час на читання справи

Фото, відео
527
Ukrinform
У четвер у Київському районному "суді" м. Сімферополя під час розгляду "справи Кашка" було ухвалено рішення про перенесення слухань на 23 жовтня.

Клопотання слідчого про обмеження для адвокатів часу на ознайомлення з матеріалами справи було задоволено частково.

Про це у відео, розміщеному на сторінці активіста Заїра Смедляєва розповів адвокат Едем Семедляєв.

"Не зважаючи на всі наші доводи про те, що належним чином не повідомлено інших учасників процесу, а саме постраждалих та інших обвинувачених, слідчий не надав нам можливість навіть розпочати ознайомлення зі справою і відразу вийшов з клопотанням - обмежити час на ознайомлення зі справою до 15 жовтня. Суддя дав трохи більше - 13 робочих днів, тобто до 23 жовтня ми маємо завершити, як ознайомлення, так і підготовку клопотань", - повідомив адвокат Семедляєв.

За його словами, захист фігурантів "справи Кашка" оскаржуватиме дане рішення Київського "райсуду" Сімферополя.

Як повідомили в "Крымской солидарности", прийняття рішення у "справі Кашка" відбувалося окремо щодо кожного фігуранта.

Під час розгляду справи фігуранта Бекіра Дегерменджі суддя спочатку відхилив клопотання адвоката про перенесення судового засідання з метою ознайомлення з матеріалами справи.

Після кількох перерв і клопотання сторони обвинувачення про "затягування адвокатами судового процесу" суддя задовольнив клопотання адвоката про перенесення судового засідання для ознайомлення з матеріалами кримінальної справи на 23 жовтня.

Читайте також: Кримчанину Каракашеву, звинуваченому в "екстремізмі", продовжили арешт на місяць

Аналогічне рішення було ухвалено щодо двох інших фігурантів - наступне слухання у справі Казима Аметова і Руслана Трубача призначено також на 23 жовтня.

Що стосується четвертого фігуранта "справи Кашка" Асана Чапуха, він не зміг бути присутнім на слуханнях за станом здоров'я, оскільки був госпіталізований до 7-ї міськлікарні Сімферополя після виходу з голодування.

Нагадаємо, 23 листопада 2017 року у Сімферополі російські силовики затримали Казима Аметова, Асана Чапуха, Руслана Трубача і Бекіра Дегерменджі за нібито вимагання грошей у громадянина Туреччини, який тривалий час не повертав борг ветерану кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка. Силовики намагалися затримати і саму 83-річну жінку, проте їй стало зле і вона померла в машині швидкої допомоги. Окупаційна влада відмовилася розслідувати причини смерті Кашка. На прохання родичів загиблої, адвокат Микола Полозов почав власне розслідування причин смерті жінки, але Слідом РФ приховує експертизи щодо смерті Веджіє Кашка.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>