Дніпровський театр зустріне 100-річчя прем'єрою на підтримку Сенцова

Дніпровський театр зустріне 100-річчя прем'єрою на підтримку Сенцова

Укрінформ
Дніпровський академічний український музично-драматичний театр ім. Т. Г. Шевченка готується до урочистостей з нагоди 100-річчя першого українського державного театру прем’єрою драми «Нація» за романом Марії Матіос у постановці Сергія Кузика.

Про це кореспондентові Укрінформу розповіла його директор Оксана Петровська.

“29 вересня о 10.30 на площі біля театру розпочнеться святкова програма. Вона включатиме ярмарок українських сувенірів, майстер-класи, виставку ретро-машин, безпрограшну лотерею, аукціони, ростові ляльки, живі скульптури, карбування пам’ятних монет, феєрверк. А вже о 17.30 відбудеться прем’єра вистави «Нація» за романом Марії Матіос у постановці Сергія Кузика”, - сказала директор Дніпровського академічного українського музично-драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка.

Як зауважив завідувач літературної частини театру Віктор Шевченко, в основі цієї вистави п’ять новел Марії Матіос про часи українського національно-визвольного руху кінця 1940-50-х років.

Наступна прем’єра ювілейного сезону - вистава «Війни немає» за творами Бориса Гуменюка. Її центральним персонажем є ветеран АТО із позивним «Солдат», який повернувся додому з війни. Тема близька виконавцю головної ролі актору Ігору Кирильчатенку, оскільки він сам був учасником бойових дій на сході України.

Цю прем’єру оголошено як акцію на підтримку політв’язня режисера Олега Сенцова. Інсценізацію, постановку і сценографію здійснив В’ячеслав Волконський.

А вже у жовтні шевченківці покажуть дніпрянам ще одну прем’єру, і знову за мотивами книги Марії Матіос «Вирвані сторінки з автобіографії», - це сповідь на одну дію «Ціна надмірної любові». Ідея, інсценізація і виконання належить заслуженому працівнику культури України Марії Проценко, режисер – народна артистка України Лідія Кушкова.

Творців вистави вразила сповідь письменниці, в якій піднімається тема тоталітарної системи і ролі митця в ній. Тут і роздуми про фільм «Білий птах із чорною ознакою» режисера Юрія Іллєнка, і загадкова загибель композитора Володимира Івасюка, і сміливий виступ-протест Марії Матіос у Чернівецькій філармонії та розповідь про злети і падіння солістки балету Національної опери.

До вистави «Ціна надмірної любові» увійшли також зібрані Марією Проценко матеріали про митців-героїв, які протистояли радянській системі в східній Україні, зокрема в місті Дніпрі.

Усім з дитинства знайома повість Ернеста Хемінгуея «Старий і море». Режисер і виконавець заслужений артист України Вілен Головко вперше в Україні переніс відомий твір на театральну сцену. Цю прем’єру планують 3 жовтня.

Крім того, з нагоди ювілею театру з 29 вересня по 7 жовтня на його сцені пройде фестиваль «Феєрія Дніпра», на якому будуть представлені 10 найкращих спектаклів театрів з усієї країни. Фестиваль був заснований головою Дніпропетровської обласної ради Глібом Пригуновим у минулому році і встиг заслужити статус культової події театрального життя міста. Вперше цього року на «Феєрії Дніпра» будуть представлені вистави сучасних європейських драматургів: Лукаса Берфуса та Костянтина Кеяну. Для дітей окремо підготовлена прем'єра казки-мюзикла «Хто переможе Дракона». Не обійдеться і без майстер-класів з акторської майстерності. Їх проведуть Богдан Бенюк (акторський напрямок) і Станіслав Моїсеєв (режиссура).

Читайте також: Франківський театр везе в Маріуполь "Солодку Дарусю"

Як розповіла директор Оксана Петровська, готуючись до ювілею, театр причепурився. У приміщенні наразі завершується капітальний ремонт. 

“Всього за 2017-2018 роки обласна рада виділила з бюджету понад 11 млн грн на всі ці оновлення. Більше всього коштів, а саме близько 9,5 млн грн, припадає на реконструкцію покрівлі та фасаду, адже будівля театру є пам'яткою архітектури національного значення. Всередині приміщення оновлення торкнулися сцени, коридорів, фойє. Зроблено реконструкцію приміщення для комфортного перебування глядачів з обмеженими можливостями, а саме: прибудинкової території з улаштуванням пандусу, каси, санвузлів, встановлено підйомник до зали для глядачів”, - зазначила Петровська.

Довідково. Дніпровський академічний музично-драматичний театр ім. Т. Г. Шевченка – єдиний театр області, вистави якого йдуть виключно українською мовою.

28 травня 2018 року уряд схвалив проект Указу Президента України «Про надання Дніпровському академічному українському музично-драматичному театру ім. Т. Г. Шевченка статусу національного».

Створений був у Києві 23 серпня 1918 року після виходу указу Гетьмана Української Народної Республіки Павла Скоропадського про заснування Державного драматичного театру. У 1927-1928 роках театр ім. Т. Шевченка із Києва переведено до міста Дніпропетровська.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-