ЮНЕСКО констатує зменшення на 98% дітей у Криму, які навчаються українською

ЮНЕСКО констатує зменшення на 98% дітей у Криму, які навчаються українською

Доповідь
Укрінформ
Окупаційна влада Криму брутально порушує права українців та кримських татар у сфері освіти, права на використання рідної мови та забезпечення свободи ЗМІ і позбавляє Україну доступу до своїх об’єктів культурної спадщини на анексованому півострові. 

Про це йдеться у черговій доповіді генерального директора ЮНЕСКО О.Азулє, оприлюдненій на офіційному сайті Організації, повідомляє прес-служба МЗС.

"Попри Наказ Міжнародного суду ООН від 19 квітня 2017 року, який зобов’язав Росію забезпечити доступність освіти українською мовою, окупаційна влада продовжує знищення системи освіти для україномовного населення Криму. Так, кількість учнів, які навчаються українською мовою, зменшилась на 98% у порівнянні з 2014 роком", - зазначається у документі.

У доповіді констатується відсутність можливості для України доступу до своїх об’єктів культурної спадщини, історичних та архітектурних пам’яток, музеїв, біосферних резерватів, наукових центрів тощо та фіксуються факти незаконних археологічних розкопок, вивезення культурних цінностей з території Криму.

Як зазначають автори доповіді, особливе занепокоєння викликає стан збереження Ханського палацу в Бахчисараї, внесеного до Попереднього списку культурної спадщини ЮНЕСКО. 

"Внаслідок так званих «реставраційних робіт», що здійснюються окупаційною владою на його території, існує реальна загроза втрати історичної та культурної автентичності цього об’єкта", - зазначається в доповіді.

У документі наголошується на необхідності налагодження ефективного моніторингового механізму ситуації в окупованому Криму та повідомляється про консультації між Україною та Секретаріатом ЮНЕСКО щодо формату запровадження прямого моніторингу у сфері компетенції Організації.

Читайте також: У Криму почали розгляд апеляції у справі про "реставрацію" Ханського палацу

Доповідь генерального директора буде розглянута на 205-й сесії Виконавчої ради ЮНЕСКО, що відбудеться з 3 по 17 жовтня 2018 року у Парижі.

Документ, що містить актуальну інформацію стосовно ситуації в тимчасовому окупованому Криму, готується двічі на рік на виконання рішення Виконавчої ради ЮНЕСКО «Моніторинг ситуації в Автономній Республіці Крим (Україна)».

Доповідь грунтується на інформації Секретаріату ЮНЕСКО, матеріалах інституційних партнерів Організації, зокрема Управління Верховного комісара ООН з прав людини, ОБСЄ, Ради Європи, ІКОМОС, «Amnesty International», а також даних української сторони.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-