Український культурний фонд дає майже 2 мільйони на «Номери» Сенцова

Український культурний фонд дає майже 2 мільйони на «Номери» Сенцова

Укрінформ
Український культурний фонд профінансує наполовину театральну постановку п’єси «Номери» українського режисера Олега Сенцова, виділивши 1 905 887 гривень.

Про це Громадському радіо розповіла виконавча директорка Українського культурного фонду Юлія Федів.

П’єса «Номери» — один з 15 міжнародних проектів-переможців, які подали заявки на фінансування.

«Зараз вже відбувається підписання договорів з тими заявника, які пройшли переговорну процедуру на початку вересня місяця. І вже сьогодні підписуються договори. Серед них була й п’єса Олега Сенцова «Номери», — сказала Федів.

Вона зазначила, що фонд фінансує міжнародні проекти на половину, національні — на 80%, а індивідуальні — стовідсотково.

«Міжнародні проекти фінансуються на 50% за кошти Українського культурного фонду, інша частина – співфінансування зі сторони виконавця, його партнерів і міжнародних чи українських спонсорів», – додала виконавча директорка фонду.

Читайте також: Справа Сенцова: у Польській кіноакадемії сказали, на що вплине рішення Валенси

Проект Сенцова має відповідне співфінансування, повідомила в коментарі Громадському радіо продюсерка постановки п’єси «Номери» Анна Паленчук.

«У нас є міжнародні партнери, які готові надати нам цю фінансову допомогу. Але хто саме, ми скажемо трошечки пізніше», – сказала вона та зазначала, що гроші надаються після того, як всі сторони підтвердять фінансування.

«Але ми вже розпочали, ми багато працюємо над цією п’єсою. Вже зробили кастинг два тижні тому. Це дуже важливий проект для Олега. Від початку, коли він мене про це (продюсування постановки, – ред.) попросив, я навіть не знала, де шукати фінансування, але все складається дуже добре. І ми готуємо п’єсу», – розповіла Паленчук.

Продюсерка також пояснила, що проект щодо п’єси Сенцова подавався як міжнародний, бо так у вистави буде більше шансів на гастролі за кордоном.

За словами Паленчук, постановка «Номерів» планується на кінець листопада.

Український культурний фонд — державна установа, створена у 2017 році, на підставі відповідного Закону України, з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Діяльність фонду, згідно чинного законодавства, спрямовується та координується Міністерством культури.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-