Життя Сенцова під загрозою - США підтримали заклик ООН до Росії

Життя Сенцова під загрозою - США підтримали заклик ООН до Росії

Політв’язні
Укрінформ
Життя незаконно засудженого в Росії українського режисера Олега Сенцова знаходиться під неминучою загрозою, його негайно потрібно звільнити.

Про це йдеться у повідомленні посольства США в Україні у Twitter.

"Солідарні з експертами ООН: "Життя Сенцова під неминучою загрозою. Його голодування розпочалось після судового процесу та вироку, які не відповідають стандартам міжнародного права. Ми закликаємо російську владу терміново звільнити його без жодних умов", - наголосили в американському посольстві.

Як повідомлялося, спеціальний доповідач ООН з питання про заохочення і захист права на свободу поглядів та їхнє вільне висловлення Девід Кей, спеціальний доповідач з питання про право кожної людини на найвищий досяжний рівень фізичного і психічного здоров'я Дайніус Пюрас, спеціальний доповідач з питання про становище правозахисників Мішель Форст і спеціальний доповідач з питання про позасудові страти, страти без належного судового розгляду або довільні страти Агнес Калламар закликали російську владу негайно і без будь-яких умов звільнити українського режисера Олега Сенцова.

Спецдоповідачі нагадали, що український кінорежисер, який неодноразово заявляв про те, що окупація Криму Росією незаконна, був заарештований російською владою у травні 2014 року і засуджений до 20 років позбавлення волі. При цьому його судили як російського громадянина, визнавши винним у причетності до тероризму.

"Три місяці тому він оголосив голодування на знак протесту проти ув'язнення 64 українців, яке він вважає політично мотивованим", - підкреслили спецдоповідачі.

Український режисер з Криму Олег Сенцов, незаконно засуджений у РФ до 20 років колонії, 14 травня 2018 року оголосив голодування, вимагаючи звільнення всіх українців-політв'язнів Кремля. 28 травня він погодився на підтримувальну терапію.

Читайте також: Італія попросила РФ доповісти про стан Сенцова

8 серпня його сестра Наталя Каплан повідомила, що стан здоров'я Сенцова катастрофічний.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова закликала російського омбудсмена Тетяну Москалькову організувати переведення Сенцова до клініки у Москві, де є фахівці з ендогенного харчування.

Загалом у Росії та анексованому Криму утримують близько 70 українських політв'язнів, серед них і журналіста Укрінформу Романа Сущенка, якого в РФ засудили до 12 років колонії суворого режиму нібито за шпигунство.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-