Сестра Сенцова: На фото Олег просто в'язень Освенциму

Сестра Сенцова: На фото Олег просто в'язень Освенциму

Укрінформ
Сестра незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова, який голодує в російській колонії, повідомила, що «днями» її брат телефонував матері в Крим.

Про це Каплан розповіла в інтерв'ю телеканалу «Дождь».

"Буквально днями (Олег Сенцов - ред.) телефонував мамі, в основному він дзвінки використовує для дзвінків у Крим своїй сім'ї", - розповіла Каплан.

Вона також знову спростувала заяви російської влади і омбудсменів, що стан Сенцова задовільний, що у нього «все добре». «Як може бути все добре, якщо людина голодує вже три місяці? Навіть на фото, які вони виклали, нібито демонструючи, що у людини все чудово, видно, наскільки він виснажений, там просто в'язень Освенциму. Там від Олега майже нічого не залишилося. Як добре?! Він весь час скаржиться на болі в серці, у нього дуже слабкий пульс, всього 40 ударів на хвилину", - підкреслює сестра Сенцова.

Читайте також: Сенцов не проситиме Путіна про помилування - сестра

Як повідомлялося, мати політв'язня Олега Сенцова в липні подала прохання про його помилування. У серпні в листі у відповідь від управління по забезпеченню конституційних прав громадян при Адміністрації президента РФ йшлося, що для початку процедури помилування Сенцов має сам звернутися до президента РФ з відповідним проханням. Слідом Комісія Ямало-Ненецького автономного округу не прийняла клопотання матері Сенцова і архієпископа Сімферопольського і Кримського Климента про помилування, повторюючи те ж мотивування АП Росії.

Перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко і адвокат Микола Полозов після цього висловили думку, що Кремль просто не хоче звільняти Сенцова з якихось своїх причин.

Український режисер з Криму Олег Сенцов, незаконно засуджений у РФ до 20 років колонії, 14 травня 2018 року оголосив голодування, вимагаючи звільнення всіх українців-політв'язнів Кремля. 28 травня він погодився на підтримуючу терапію.

Читайте також: Глава МЗС Латвії закликає негайно звільнити Сенцова

8 серпня його сестра Наталя Каплан повідомила, що стан здоров'я Сенцова катастрофічний. Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова закликала російського омбудсмена Тетяну Москалькову організувати переведення Сенцова в клініку в Москві, де є спеціалісти з ендогенного харчування.

Загалом у Росії і анексованому Криму тримають близько 70 українських політв'язнів, в їх числі і журналіста Укрінформу Романа Сущенка, якого в РФ засудили до 12 років колонії суворого режиму нібито за шпигунство.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-