Трамп розкритикував норми оборонного бюджету США щодо Криму та Росії

Трамп розкритикував норми оборонного бюджету США щодо Криму та Росії

Укрінформ
Президент США Дональд Трамп розкритикував чотири з восьми положень законопроекту про оборонний бюджет країни, що стосуються Росії та анексованого Криму.

Про це повідомляє Голос Америки.

"Трамп висловив застереження стосовно положень закону, що забороняють фінансування будь-яких проектів, де припускається визнання права Росії на Крим, а також забороняють військову співпрацю з Росією до того часу, поки Росія не виведе війська з України", - йдеться у повідомленні.

Інші розкритиковані Трампом положення закону стосовно Росії, містять вимогу до адміністрації Трампа звітувати про кроки, вжиті у відповідь на порушення Росією угоди про Відкрите небо, а також надавати звіти стосовно нової угоди з ядерної зброї START.

Всього Трамп висловив застереження стосовно 52 положень закону, в більшості з яких, на його думку, Конгрес намагався обмежити повноваження президента з проведення міжнародної політики.

Трамп вважає, що такі положення підривають роль президента як "єдиного представника країни в міжнародних відносинах".

Наявність такої заяви може означати, що Трамп не буде втілювати положення, які, на його думку, є суперечливими з конституційної точки зору, пише USA Today.

Як зазначається, подібні заяви президента США під час підписання є звичною практикою у випадках затвердження масштабних законів, яким передували складні переговори. Таким законом є і “Бюджет США на 2019 рік на потреби національної оборони” (NDAA), названий на честь сенатора Джона Маккейна.

Застереження Трампа викликали критику американських законодавців. Так, сенатор Боб Менендес з Демократичної партії заявив: "Ця заява викликає занепокоєння, адже президент знову показує світові, що йому не можна довіряти, коли йдеться про дотримання зобов'язань США і превалювання наших інтересів над його особистими".

Читайте також: США закрили "відкрите небо" для РФ через порушення договору з боку Москви - ЗМІ

Менендес наголосив на тому, що це положення мало на меті законодавчо закріпити позицію США стосовно Криму.

"Конгрес погодився, що Сполучені Штати ніколи не визнають незаконну окупацію Криму Росією і надають цьому положенню сили закону в Законі США про Бюджет на потреби національної оборони, названому на честь Джона Маккейна", - йдеться в заяві сенатора.

Менендес також закликав президента висловити однозначну підтримку позиції США та союзників: "Минулого місяця я вітав заяву адміністрації про те, що вони цього не зроблять. Тепер знову мусимо закликати президента однозначно стати на сторону Сполучених Штатів та наших союзників проти агресії Кремля".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-