Росія порушує наказ суду ООН щодо Меджлісу - МЗС

Росія порушує наказ суду ООН щодо Меджлісу - МЗС

Заява
Укрінформ
Україна закликає Російську Федерацію виконати рішення Міжнародного суду ООН про скасування заборони діяльності Меджлісу кримськотатарського народу.

Про це йдеться у заяві МЗС.

"Україна закликає Російську Федерацію виконати свої міжнародні зобов'язання шляхом безумовного скасування заборони діяльності Меджлісу, як це передбачено текстом Наказу Міжнародного суду ООН у 2017 році, що було підтверджено сьогодні", - йдеться у повідомленні. 

У МЗС нагадали, що у четвер, 19 липня, Міжнародний суд ООН поінформував Агента України – заступника міністра закордонних справ з європейської інтеграції Олену Зеркаль про свою позицію щодо виконання Російською Федерацією Наказу Суду від 19 квітня 2017 року, який зобов’язує РФ «утримуватися від обмежень на права кримськотатарського народу зберігати свої представницькі інституції, включаючи Меджліс».

Читайте також: Cуд ООН вимагає від Росії скасування заборони Меджлісу

"Російська Федерація порушила цей дуже чіткий Наказ і так і не зняла свою заборону діяльності Меджлісу, яку вперше було введено в квітні 2016 року. В своїх листах до Сторін Суд підтвердив обов’язковість виконання цього Наказу та зобов’язав Російську Федерацію до 18 січня 2019 року поінформувати щодо конкретно вжитих кроків, спрямованих на виконання цього Наказу", - зазначили у відомстві. 

У МЗС України наголосили, що тривале ігнорування Російською Федерацією наказів Міжнародного суду є неприйнятним.

Як повідомлялося, 19 квітня 2017 року у межах позову України проти Росії Міжнародний суд ООН ухвалив рішення, яким зобов’язав Росію забезпечити дотримання прав кримських татар в окупованому Криму, дозволити діяльність Меджлісу кримськотатарського народу і забезпечити доступність освіти українською мовою. 

Однак Росія рішення суду ООН не виконала.

24 квітня 2018 року Україна звернулася до Міжнародного суду ООН за роз'ясненням про стан виконання рішення щодо Меджлісу.

19 липня Зеркаль поінформувала про отримання від Міжнародного суду ООН листа, в якому суд повідомив, що направив РФ вимогу виконати наказ ООН про відновлення діяльності Меджлісу. За словами Зеркаль, суд ООН очікує від Росії інформацію про виконання відповідного наказу до 19 січня 2019 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-