Cуд ООН вимагає від Росії скасування заборони Меджлісу

Cуд ООН вимагає від Росії скасування заборони Меджлісу

Укрінформ
Міжнародний суд ООН нагадав Росії про її зобов'язання виконати наказ суду щодо відновлення діяльності Меджлісу кримськотатарського народу.

Про це повідомила заступник міністра закордонних справ України Лана Зеркаль на своїй сторінці у Facebook.

"Міжнародний суд ООН нагадує РФ, що рішення суду слід виконувати. Суд ООН чітко вказав Росії про її обов'язок виконати Наказ Суду і відновити роботу Меджлісу, оскільки наразі цю вимогу Суду не виконано. Щойно ми отримали листа від Міжнародного суду ООН, в якому Суд повідомив нас, що спрямував до РФ вимогу, сформульовану у притаманній Суду консервативно-дипломатичній мові, щодо виконання обов’язкового пункту Наказу ООН про відновлення дії Меджлісу", - зазначила вона. 

За словами Зеркаль, було очевидно, що Росія не збиралась скасовувати дію дискримінаційної заборони діяльності Меджлісу, як прямо передбачено наказом Міжнародного суду ООН. "19 квітня цього року ми звернулися до Суду з проханням підтвердити, що Росія зобов’язана скасувати заборону діяльності Меджлісу відповідно до Наказу Міжнародного суду ООН від 19 квітня 2017 року щодо застосування тимчасових заходів. У подальшому листуванні з Судом Росія, у найкращих традиціях сталінського Радянського союзу, намагалась переконати всіх, що кримські татари добре живуть в умовах окупації. Ці пояснення не відвернули увагу Суду від головного – Наказ Суду не виконано", - наголосила Зеркаль. 

Читайте також: У Криму за півроку нарахували 66 незаконних обшуків і 98 арештів

За її словами, своїм листом Суд задовольнив прохання України і прямо звернув увагу Росії, що Наказ є обов’язковим, вимога відновити дію Меджлісу чітка і потребує вжиття конкретних заходів. "Росія має вжити цих заходів і поінформувати Суд про них до 19 січня 2019 року. Для нас це важливий інструмент боротьби за права кримськотатарського народу і за відновлення дії органів, які мають найбільшу легітимність серед кримських татар. Цим Суд також нагадав Росії, що судові рішення слід поважати і виконувати – і накази Суду ООН і рішення Стокгольмського арбітражного інституту і багатьох інших судових інстанцій, в яких розглядаються справи проти Росії", - зауважила Зеркаль.

Читайте також: ПАРЄ закликає Росію звільнити українських політв'язнів

Як повідомлялося, 19 квітня 2017 року у межах позову України проти Росії Міжнародний суд ООН ухвалив рішення, яким зобов’язав Росію забезпечити дотримання прав кримських татар в окупованому Криму, дозволити діяльність Меджлісу кримськотатарського народу і забезпечити доступність освіти українською мовою.

Фото: unmultimedia.org

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-