Заарештований активіст написав євродепутату про переслідування у Криму

Заарештований активіст написав євродепутату про переслідування у Криму

Укрінформ
Активіст об’єднання «Кримська солідарність» Сервер Мустафаєв, заарештований у Криму в бахчисарайській «справі Хізб ут-Тахрір», передав листа євродепутату Ребецці Гармс.

Про це сама Гармс повідомила на особистому сайті, передає "Радіо свобода".

Мустафаєв просить Гармс звернути увагу міжнародної спільноти на політичні переслідування громадян в окупованому Криму.

«Сьогодні понад 115 дітей виховують без батьків, діти залишаються без їхньої турботи і любові. Матері і жінки десятків політв’язнів перебувають під постійним психологічним і емоційним тиском. Очевидно, що безкарність, пов’язана з політичною кон’юнктурою, як у Криму, так і в Україні, безсилля від несправедливості репресій, посіяла думки про безнадію серед декого з нас. Але молоді активісти сповнені сил. Вони впевнені, що полегшення прийде, а брехня зникне», – пише Сервер Мустафаєв.

Гармс повідомила, що особисто знайома з Мустафаєвим і раніше спілкувалася з ним по відеозв’язку. Вона назвала його політичним в’язнем і засудила дії російської влади щодо кримчан. Ребекка Гармс також заявила, що ті, хто «святкує чемпіонат світу в Росії», підтримують авторитарний режим.

«Залишаючись безмовною, ФІФА не тільки порушує власні правила, але і підтримує авторитарний режим за рахунок свободи таких людей, як Сервер Мустафаєв», – написала євродепутат.

Читайте також: Кримський "суд" залишив під арештом двох фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір»

У жовтні 2017 року російські силовики заарештували шістьох жителів Бахчисараю. ФСБ інкримінує їм участь в організації «Хізб ут-Тахрір». 21 травня 2018 року в Криму були також затримані координатор "Кримської солідарності" Сервер Мустафаєв і Едем Смаїлов. Звинувачення проти них долучили до бахчисарайської "справи Хізб ут-Тахрір".

Представники міжнародної ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір» називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що піддаються несправедливому переслідуваню в Росії і в окупованому нею в 2014 році Криму. Верховний суд Росії заборонив «Хізб ут-Тахрір» в 2003 році, включивши до списку об'єднань, названих «терористичними».

Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їх переслідування вмотивованим за релігійною ознакою.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-