Дамба на Північно-Кримському каналі готова на 80%

Дамба на Північно-Кримському каналі готова на 80%

Укрінформ
Дамба на Північно-Кримському каналі недалеко від адміністративного кордону з Кримом готова, і як тільки півострів повернуть Україні, дніпровська вода знову надійде в Крим.

Про це заявив начальник 2 відділення управління Північно-Кримського каналу Іван Біган, повідомляє проект "Крим.Реалії".

"Дамба на Північно-Кримському каналі недалеко від адміністративного кордону з Кримом готова на 80-90%", - сказав Біган.

За його словами, після закінчення будівництва дамби восени 2018 року з'явиться технічна можливість подавати воду на півострів. Спеціаліст наголосив, що подача води стане можливою після повернення Криму під контроль України.

"Як тільки Автономна Республіка Крим повернеться в лоно України, ми у будь-який момент можемо подати воду. Питання одного-двох-трьох днів. Ми зможемо відкривати затвори, зможемо закривати щити, знімаються шандори - і вода піде на Крим", - зазначив Біган.

Читайте також: Дніпровська вода у 61-й раз пішла Північно-Кримським каналом

Як відомо, до окупації Криму Росією Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді, завдяки побудованому в 1971 році Північно-Кримському каналу. Після російської анексії Криму в 2014 році постачання води на півострів припинилося через відсутність договору з "владою" і неможливість контролю за використанням дніпровської води. У травні 2014 року Державне агентство водних ресурсів України ініціювало будівництво в районі селища Каланчак Херсонської області тимчасової дамби, що перекриває воду Північно-Кримського каналу на півострів. У 2016 році біля адмінкордону з Кримом було розпочато будівництво постійної капітальної дамби, на якій планувалося, у тому числі, встановити лічильники з обліку дніпровської води, що надходить у Крим.

Фото: Krym.org (RFE/RL)

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-