У Києві ходою і автопробігом відзначили День кримськотатарського прапора

У Києві ходою і автопробігом відзначили День кримськотатарського прапора

Фото, відео
Укрінформ
На столичному Хрещатику до Дня кримськотатарського прапора відбулася хода, учасники якої пронесли блакитне 85-метрове полотнище, і автопробіг з кримськотатарськими прапорами.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Протягом останніх чотирьох років я живу в Києві, працюю науковим співробітником в інституті біоорганічної хімії та нафтохімії Національної академії наук України. В День кримськотатарського прапора ми збираємося тут з друзями, щоб відчути зв'язок з домом, з Батьківщиною. Дуже хотілося б, щоб наш прапор, як символ чистоти і свободи, об'єднав знову назавжди Крим з Україною ", - розповіла учасниця акції Есма Абдурахманова.

На столичному Хрещатику до Дня кримськотатарського прапора відбулася хода. Фото Даніла Шамкіна / Укрінформ

За словами доцента кафедри філософії і історії Таврійського національного університету Василя Чумака, завдяки таким акціям, як День кримськотатарського прапора, Україна домагається єдності і згуртованості.

"Росію може перемогти тільки сильна і згуртована Україна. Наш порятунок - в єдності українського народу, а порятунок Криму - в підтримці України", - вважає Чумак.

Хода з кримськотатарськими прапорами завершилася на майдані Незалежності мітингом, який відкрив муфтій Духовного управління мусульман Автономної Республіки Крим Айдер Рустемов.

Відео Дмитра Стаховського / Укрінформ

Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, звертаючись до учасників мітингу, попросив їх "вище підняти кримськотатарські прапори", щоб всі співвітчизники, хто живе в Криму,  побачили, як вільно вони майорять в Україні.

"Підніміть прапори, нас дивляться в Криму, де сьогодні сотні і сотні кримськотатарських прапорів підняли кримські татари на своїй окупованій ворогом батьківщині", - сказав глава Меджлісу.

За його словами, сьогодні на материковій Україні всі знають, що таке прапор кримських татар, що він символізує і що його ріднить з українським прапором.

"І так мало бути давно ... Але я впевнений, що кримськотатарський прапор кримської республіки в складі України знову стоятиме в Криму поруч з прапором України", - заявив Чубаров.

Читайте також: У Брюсселі відзначили День кримськотатарського прапора та підтримали Сенцова

Кримськотатарський прапор - полотнище блакитного кольору зі знаком «тамга» жовтого кольору в лівому верхньому кутку - був офіційно заснований на 1-му Курултаї, що проходив у 1917 році в Бахчисараї. Відновлено у використанні 30 червня 1990 року рішенням 2-го Курултаю, скликаного в Криму. День прапора кримських татар відзначається в Криму з 2010 року за ініціативи кримськотатарських молодіжних організацій.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-