Справа 26 лютого: Меджліс збирається дійти до Євросуду

Справа 26 лютого: Меджліс збирається дійти до Євросуду

Відео
679
Ukrinform
Винесення "судом" Криму умовного вироку фігурантам "справи 26 лютого" не означає, що боротьба в Криму закінчилася і переслідування людей припинилися.

Про це заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелялов заявив у репортажі "Крымской солидарности" після закінчення "суду".

"Справу 26 лютого" на дуже важливому етапі завершено, треба приймати рішення про боротьбу далі, адже всі ми розуміємо, що ця справа абсолютно політична, вигадана на коліні пані Поклонської (колишній "прокурор" Криму - ред.) фактично її кураторами. Я хочу звернутися до всіх - всі п'ятеро хлопців як і раніше потребують нашої підтримки", - сказав Джелялов.

За його словами, фігуранти "справи" і члени їхніх сімей готові продовжити боротьбу в судах аж до подання апеляції до Європейського суду.

Джелялов розповів, що всі, хто був присутнім сьогодні на оголошенні вироку щодо "справи 26 лютого", відзначають, що "суддя дуже відкрито протиставляв у подіях 4-річної давнини якийсь проросійський мітинг і конкретних кримських татар". "Тоді як у суді над Чийгозом були більш  об'єктивні формулювання - проросійський і проукраїнський мітинги, як і було насправді. Поки що невідомо - це особиста думка судді чи якісь настанови згори", - сказав заступник голови Меджлісу.

Слова Джелялова підтвердила мати одного із засуджених Аліе Дегерменджі, яка відзначила, що у вироку, який зачитував "суддя" більше двох годин, кримські татари та інші представники проукраїнського мітингу були представлені як "дуже страшні", а представники проросійського мітингу як "білі і пухнасті".

Вона повідомила, що протягом 10 днів буде подана апеляція на обвинувальний вирок "суду". А поки що всіх п'ятеро хлопців зобов'язали не змінювати постійного місця проживання і двічі на місяць відмічатися в органах "влади".

Читайте також: "Суд" у Криму дав фігурантам "справи 26 лютого" умовні терміни

Як повідомляв Укрінформ, 19 червня "суд" у Криму дав умовні терміни ув'язнення фігурантам "справи 26 лютого". Алі Асанова і Мустафу Дегерменджі засудили до 4 років 6 місяців з випробним терміном 3 роки, Арсена Юнусова і Ескендера Кантемірова до 4 років з випробним терміном 3 роки, Ескендера Емірвалієва до 3 років 6 місяців з випробним терміном 3 роки.

26 лютого 2014 року перед будівлею кримського парламенту відбувся масштабний мітинг прибічників і противників територіальної цілісності України. У числі перших на мітингу були кримськотатарські і проукраїнські активісти, їм протистояли проросійські активісти на чолі з "Русским единством", очолюваним Сергієм Аксьоновим. У січні 2015 року кримське управління Слідкому Росії порушило кримінальну справу "про масові безпорядки на мітингу 26 лютого".

Серед затриманих поинилися лише прибічники територіальної цілісності України: заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз, а також кримські татари Алі Асанов, Мустафа Дегерменджі, Ескендер Кантеміров, Талят Юнусов, Ескендер Емірвалієв, Арсен Юнусов і Ескендер Небієв.

Пізніше суд розділив «справу 26 лютого» на дві: "справа Чийгоза", в рамках якої заступник голови Меджлісу підозрювався в "організації масових безпорядків", та інших учасників процесу, які звинувачуються в "участі в масових безпорядках".

За ініціативою адвоката Джеміля Темішева, активіст Талят Юнусов і оператор телеканалу ATR Ескендер Небієв пішли на угоду зі слідством і визнали вину за умови, що їх свідчення не слугуватимуть доказом у справах інших фігурантів "справи 26 лютого". У грудні 2015 року Талята Юнусова засудили до 3,5 року умовно, а Ескендера Небієва до двох років також умовного терміну.

11 вересня 2017 року російський суд засудив Чийгоза до восьми років колонії суворого режиму. 25 жовтня 2017 року російська влада звільнила засудженого Чийгоза і передала його Туреччині, після чого він переїхав до Києва.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-