У Києві презентували

У Києві презентували "Зелену книгу", де розписані дії з деокупації Криму

Фото
Укрінформ
У середу в Укрінформі презентували видання «Зелена книга. Політика щодо Криму».

Видання підготовлене Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД). Книга кореспондує головні напрямки діяльності українського уряду, які б гарантували "безпечну реінтеграцію Криму, як запоруку його деокупації".

В Укрінформі відбулася презентація видання "Зелена книга. Політика щодо Криму" / Фото: Юлія Овсяннікова, Укрінформ

Про це в ході презентації книги в Укрінформі розповіла керівник Програми демократичних процесів УНЦПД Юлія Тищенко.

"Слоган або гасло "Крим - це Україна" чудовий, але одних слів замало, потрібні дії і з боку держави, і з боку суспільства, щоб він наповнювався конкретним змістом", - сказала, представляючи книгу, Тищенко.

За її словами, формат "Зеленої книги" передбачає кроки, які український уряд повинен зробити для того, щоб відбулася "не просто реінтеграція, а безпечна реінтеграція, як запорука деокупації Криму".

Як підкреслила експерт, незважаючи на те, що в країні досі немає державної стратегії щодо повернення Криму, дії влади часто, завдяки неурядовим організаціям, відбуваються в потрібному напрямку.

"У нас улюблена фраза, що в державі досі немає державної стратегії щодо деокупації Криму. Це правда, але, тим не менше, якщо подивитися на дії уряду, то у разі частої відсутності чітких меседжів і чіткої політики в різних сферах, у нас відбуваються кроки , які сприяють цій деокупації і реінтеграції. Вони не такі швидкі, як нам би хотілося, іноді вони відбуваються не завдяки, а всупереч, зокрема, через тиск громадських організацій... Наші пропозиції кореспондуються в цій книзі з тим планом дій щодо Криму, які були підтримані Кабінетом міністрів України наприкінці травня 2017 року», - повідомила Тищенко.

На її думку, одним з головних напрямів роботи української влади в кримському напрямку мають стати питання доступу громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території, до адмінітратівних послуг, інформації про які не завжди вистачає.

Читайте також: З Криму в Крим: довга дорога Нуріє Біязової

Як вважає експерт, необхідно підняти на новий якісний рівень і можливості отримання кримчанами української освіти.

"Щорічно майже 12 тисяч кримських випускників закінчують школу, але, чесно кажучи, через освітні центри "Донбас-Україна" і "Крим-Україна" не так багато з них поступають в українські вузи, і потрібно щось робити, щоб цю ситуацію змінити", - зазначила Тищенко.

У книзі представлено цілий блок питань, пов'язаних з економічною політикою держави щодо Криму, зокрема, йдеться про необхідність скасування закону про вільну економічну зону в Криму. Крім того, наводяться різні оцінки вартості економічної деокупації Криму.

За словами Тищенко, експерти говорять про вартість економічної деокупації півострова, яка коштуватиме два мільярди доларів.

"Зелена книга" містить також необхідні напрямки роботи в інформаційній та українській санкційній політиці, а також у сфері культури та захисту культурної спадщини Криму.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-