Активісти та діячі культури закликають світових лідерів підтримати Сенцова

Активісти та діячі культури закликають світових лідерів підтримати Сенцова

Звернення
858
Ukrinform
Світові лідери мають вжити усіх зусиль на підтримку незаконно засудженого в РФ  кінорежисера та письменника Олега Сенцова, який 14 травня оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити 64 українських політв'язнів.

Відповідний лист-звернення був оприлюднено під час спільної прес-конференції діячів культури, громадських активістів, учасників  АТО та Революції Гідності у прес-центрі НСЖУ у Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу. 

“Сьогодні вже п’ятий день, як Олег Сенцов оголосив голодування. І ми стривожені станом  здоров'я Олега. Розуміємо, що він йде на радикальний підхід, щоб привернути увагу загалом світових лідерів до ситуації, до того, що десятки і десятки українців переслідуються Російською Федерацією”, - завив голова НСЖУ Сергій Томіленко на початку заходу.

У листі-звернення наголошується, що на всій окупованій українській території російські агресори поводяться жорстоко і зухвало по відношенню до мирного населення: “За будь-які прояви незгоди з присутністю Росії на українській території наших співвітчизників таємно відстежують, затримують кидають за тюремні грати, піддають жорстоким тортурам, проводять незаконні судові дії, засуджують на довгі терміни утримання в таборах особливого режиму – так само, як це відбувалося за  темних часів радянщини, в найгірших і найбрудніших традиціях СРСР”.

Читайте також: Клімкін про політв’язнів: Виклик країні-агресору кинули понад 60 українців

Підкреслюється, що Росія все глибше занурюється в минуле, повертаючи собі сумнівну славу “тюрми народів” та гнобительки розумних, незалежних особистостей. “Засудження в сучасній Росії українського кінорежисера Олега Сенцова за вигаданими та недоказаними звинуваченнями на 20 років табору – безперечно, кільця одного ланцюга: намагання вкотре знищити, викорінити, витравити в українського народу право на власну історію та розвиток, незалежний від “братських” російських обіймів”, - йдеться у листі.

Зазначається, що Росія поводиться так нахабно і тому, що цивілізований світ, “попри всю декларативну обуреність такими діями кремлівського лідера та його оточення, так і не знайшов поки що дієвих механізмів впливу на зміну ситуації”.

Тому час зрозуміти: в долі політв’язнів, як і в пошуках рішень за багатьма іншими проблемами, зумовленими безкарною поведінкою Росії на міжнародній арені, обрано помилкову тактику і стратегію.

“Ми закликаємо усіх небайдужих людей і тих, хто наділений повноваженнями, докласти усіх зусиль, щоб переламати ситуацію. Невинно засуджені мають бути звільнені! На сьогодні це має стати одним із головних ультиматумів перед Російською Федерацією на рівні будь-яких стосунків та перемовин із цією країною”, - наголосили  учасники звернення.

Текст звернення, який вже підписали близько 60 осіб  і збір підписів триває, буде перекладено іноземними мовами та направлено до   дипломатичних відомств усіх демократичних країн світу.

Як повідомлялося, український політв'язень Олег Сенцов у колонії «Білий ведмідь» у місті Лабитнангі 16 травня оголосив голодування, вимагаючи відпустити всіх українців, незаконно утримуваних у Росії та анексованому Криму.

Президент Петро Порошенко закликав міжнародну спільноту продовжувати тиск на Кремль після того, як Сенцов оголосив про голодування.

Українського режисера Олега Сенцова й активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили у підготовці терактів та засудили до 20 та 10 років позбавлення волі відповідно. 

Загалом у Росії й в анексованому Криму перебувають 64 українські політв'язні, 27 з них наразі на території Росії. При цьому 58 з 64-ох затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-