Абдуллаєва вивезли з кримського СІЗО у критичному стані - правозахисники

Абдуллаєва вивезли з кримського СІЗО у критичному стані - правозахисники

839
Ukrinform
Одного з фігурантів "справи Хізб ут-Тахрір" Узеїра Абдуллаєва вивезли з СІЗО у критичному стані - нібито до лікарні. Проте в двох лікарнях Сімферополя його поки що не знайшли.

Про це повідомляє в Facebook "Кримська солідарність".

"Мама політв'язня Узеїра Абдуллаєва щойно вийшла з СІЗО. Його відвезли до лікарні ім. Семашка (Сімферополь) у критичному стані. Ігноруючи листи адвокатів, родичів, громадськість, адміністрація СІЗО продовжувала до сьогодні тримати Узеїра Абдуллаєва на території СІЗО, незважаючи на всі медичні показання до термінової госпіталізації", - йдеться у повідомленні.

Пізніше в "Кримській солідарності" зазначили, що до лікарні імені Семашка Абдуллаєв не поступав. Немає його, за словами матері, і в 6-ї міської лікарні.

Як повідомляв Укрінформ, 2 травня дружина Абдуллаєва повідомила, що він потребує термінової госпіталізації, щоб йому поставили правильний діагноз.

Раніше мати Абдуллаєва повідомила, що в її сина, який знаходиться в СІЗО Сімферополя, декілька днів тримається висока температура, опухла й набрякла нога, він відчуває сильні болі.

Російський адвокат Микола Полозов просив кримських громадських діячів, СПЛ при президентові Росії і російського омбудсмена Тетяну Москалькову відреагувати на ситуацію з Абдуллаєвим.

Підконтрольний Росії Верховний суд Криму відхилив апеляції захисту фігурантів сімферопольської "справи Хізб ут-Тахрір" Теймура Абдуллаєва, Узеїра Абдуллаєва, Айдера Саледінова, Рустема Ісмаїлова, Еміля Джемаденова на продовження запобіжного заходу.

Читайте також: Абдуллаєв потребує термінової госпіталізації – дружина

12 жовтня 2016 року в Криму було проведено обшуки в п'яти мусульманських сім'ях. В результаті обшуків затримали п'ятьх кримських татар, яких звинувачують в участі забороненої в Росії організації "Хізб ут-Тахрір": Рустем Ісмаїлов, Узеїр Абдуллаєв, Теймур Абдуллаєв, Еміль Джемаденов, Айдер Саледінов.

Представники міжнародної ісламської політичної організації "Хізб ут-Тахрір" називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього й говорять, що піддаються несправедливому переслідуванню в Росії і в окупованому нею в 2014 році Криму. Верховний суд Росії заборонив "Хізб ут-Тахрір" 2003 року, включивши до списку об'єднань, названих "терористичними".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>