Абдуллаєв потребує термінової госпіталізації – дружина

Абдуллаєв потребує термінової госпіталізації – дружина

2241
Ukrinform
Фігурант "справи Хізб ут-Тахрір" у Криму Узеїр Абдуллаєв потребує термінової госпіталізації, щоб йому поставили правильний діагноз.

Про це сказала його дружина Фера Абдуллаєва, повідомляє Радіо Свобода.

"На 2 травня ми не знаємо про стан здоров'я Узеїра, тому що у нас немає доступу до нього, ми не можемо з ним зв'язатися. 30 квітня представники Громадської спостережної комісії розповіли, що його перевели в медсанчастину з температурою і набряком ноги. Точного діагнозу немає, і це якраз дуже сильно турбує. На наші запити не відповідають. Можу сказати точно, що це хвороба не одного дня, вона триває вже упродовж трьох-чотирьох місяців. Як нам стало відомо, це вже третій спалах... Потрібна термінова госпіталізація, щоб врешті-решт поставити діагноз", – зазначила вона.

Крім того, кореспондент російської служби Радіо Свобода Антон Наумлюк розповів про стан медсанчастини в СІЗО Сімферополя, де зараз утримують Абдуллаєва.

Читайте також: Абдуллаєва перевели до санчастини сімферопольського СІЗО

"Медична служба там у жахливому стані. Медкабінет, куди зараз перевели Узеїра Абдуллаєва, – це не лікарня, а звичайна камера з наданням мінімальних медичних послуг. Наскільки я знаю, в СІЗО Сімферополя ув'язнені організували її на свої кошти. Ліків не вистачає майже весь час", – сказав він.

30 квітня фігуранта сімферопольської "справи Хізб ут-Тахрір" Узеїра Абдуллаєва перевели до медсанчастини СІЗО Сімферополя.

Раніше адвокат і дружина Узеїра Абдуллаєва повідомляли, що найближчим часом подадуть низку заяв і скарг до російських силовиків, аби ті забезпечили надання належної медичної допомоги в цивільній лікарні, а також повідомили поставити діагноз обвинуваченому.

Перед цим підконтрольний Росії Верховний суд Криму відхилив апеляції захисту фігурантів сімферопольської "справи Хізб ут-Тахрір" Теймура Абдуллаєва, Узеїра Абдуллаєва, Айдера Саледінова, Рустема Ісмаїлова, Еміля Джемаденова на продовження запобіжного заходу.

12 жовтня 2016 року в Криму провели обшуки в п’яти мусульманських сім'ях. У результаті обшуків затримано п’ятьох кримських татар, яких звинувачують в участі забороненої в Росії організації "Хізб ут-Тахрір": це Рустем Ісмаїлов, Узеїр Абдуллаєв, Теймур Абдуллаєв, Еміль Джемаденов, Айдер Саледінов.

Читайте також: Представництво ЄС засуджує порушення прав Абдуллаєва в Криму

Представники міжнародної ісламської політичної організації "Хізб ут-Тахрір" називають своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн в ісламському "халіфаті", але вони відкидають терористичні методи досягнення цього й кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії, а з 2014 року і в окупованому нею українському Криму. Верховний суд Росії заборонив "Хізб ут-Тахрір" у цій країні 2003 року, включивши до списку об’єднань, названих "терористичними".

Захисники заарештованих і засуджених у "справі Хізб ут-Тахрір" кримчан вважають їхнє переслідування мотивованим за релігійною ознакою.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>