Княжицький: Депортація кримських татар 1944 року - приклад геноциду

Княжицький: Депортація кримських татар 1944 року - приклад геноциду

929
Ukrinform
Те, що сталося з кримськотатарським народом в 1944 році, коли в результаті депортації загинула половина чисельності цього народу, є абсолютно очевидним прикладом геноциду.

Про це в п'ятницю в Укрінформі під час круглого столу "Розслідування депортації кримськотатарського народу 1944 року: проблеми і перспективи" заявив народнй депутат України Микола Княжицький.

"Якби не було бажання знищити таку кількість людей, їх би не знищили. Те, що люди помирали у вантажних вагонах - це не випадковість, їх можна було зберегти. Значить, стояло завдання зробити вигляд, що їх неначе переселяють, а насправді доводять цей народ до межі виживання, а то і до знищення. Тому, на мій погляд, те, що сталося з кримськими татарами, коли загинула половина цього маленького народу, - це був абсолютно чистий і прозорий приклад геноциду", - сказав Княжицький.

Народний депутат провів паралель між депортацією кримських татар і загибеллю українців під час операції "Вісла".

"Коли ми дивимося, що відбувалося з українським народом під час операції "Вісла" - це теж ганебна сторінка з метою будівництва такої мононаціональної держави, коли боролися з окремими народами, люди переселялися з України сім'ями і гинули. Загинуло багато людей, але їх відсоток, був значно меншим, ніж відсоток загиблих в депортації кримських татар", - вважає Княжицький.

Читайте також: "Суд" в Криму продовжив арешт кримськотатарському активісту Ібраімову

За його словами, сьогодні для українців, "якщо вони хочуть жити в сильній державі", принципово важливо підтримати кримських татар.

"Ця передусім чесність з собою, з тим народом, який живе поряд з нами і має право на самовизначення. Я в цих питаннях принциповий - я вважаю, що якщо українці хочуть жити у своїй сильній державі, то і усі народи, які живуть з нами на одній території, мають право на свій захист", - резюмував Княжицький.

18 травня 1944 року за указом Сталіна з Криму у віддалені регіони СРСР — від північного Приуралля до республік Середньої Азії — було депортовано 191 044 кримських татар. В результаті депортації і перших років життя в посиланні понад 46% народу загинуло. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>