Нацбанк випустить пам’ятну монету з Кримом

Нацбанк випустить пам’ятну монету з Кримом

938
Ukrinform
Національний банк України з 25 квітня 2018 року вводить в обіг пам'ятну монету «Автономна Республіка Крим» номіналом у 5 гривень та тиражем у 45 тисяч штук.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

«Присвячена автономній адміністративно-територіальній одиниці на півдні України, розташованій на Кримському півострові, який омивається водами Чорного та Азовського морів, а від материкової України півострів відділяє озеро Сиваш. Крим має величезний курортно-рекреаційний потенціал, який забезпечують природні курортні фактори та унікальні ландшафти, славиться численними пам'ятками археології, історії, культури, архітектури та містобудування», - йдеться в повідомленні.

Читайте також: НБУ продав на аукціоні 15 золотих монет на понад 2 мільйони

У НБУ зазначають, що багата історія Криму та народів, що сформували його сьогоднішнє етнічне обличчя, українців, кримських татар, росіян, греків, вірмен та інших етнічних та етноконфесійних громад. У 2014 році Автономну Республіку Крим було підступно окуповано Російською Федерацією. Насильницька анексія Криму не визнається Українською державою і міжнародною спільнотою, які вважають півострів тимчасово окупованою територією. Пам'ятна монета продовжує серію, присвячену областям і територіальному устрою нашої держави. На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України, по колу написи: НБУ (угорі), п'ять  гривень (унизу), праворуч - логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України; у центрі - композицію, що символізує Крим: Ведмідь-гора (Аю-Даг), праворуч від якої - рік карбування монети 2018; на тлі стилізованих хвиль - античний корабель, під яким - Ханський палац у Бахчисараї, альтанка в Херсонесі, де відбулося хрещення князя Володимира (ліворуч), унизу - гроно винограду, амфора, татарська та антична монети, квіти гірської лаванди. На реверсі монети зображено стилізовану карту України на тлі орнаменту з твору "Таріль" автора Рустема Скибіна, по колу розміщено написи: Автономна Республіка Крим (угорі), Україна (унизу).

Фото: NBU

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-