Джапарова й Умеров зустрілися з юними дослідниками кримськотатарської культури

Джапарова й Умеров зустрілися з юними дослідниками кримськотатарської культури

Фото
782
Ukrinform
В арт-хабі Укрінформу відбулася зустріч першого заступника міністра інформполітики Еміне Джапарової та заступника глави Меджлісу Ільмі Умерова з юними дослідниками кримськотатарської культури.

Зокрема, участь у зустрічі взяли опініон-лідери кримськотатарського народу учнів-членів Малої академії наук, повідомляє кореспондент Укрінформу

Як розповіла методист секції "Кримськотатарська гуманітаристика" Лєнура Халілова, у грудні 2017 року між ГО "Алєм" та Національним центром "Мала академія наук" було досягнуто згоди щодо створення секції "Кримськотатарська гуманітаристика".

"Наша секція входить до відділення літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства. В нашій секції три основні напрямки: мова та література, культура та мистецтво і історія кримських татар", - сказала вона.

За її словами, 22 квітня 2018 року відбудеться захист науково-дослідницьких робіт. Серед 1500 учнів-членів Малої академії наук захищатимуть свої роботи діти-переселенці з Криму в секції "Кримськотатарська гуманітаристика".

Вона розповіла, що захист робіт буде проводитись українською та кримськотатарською мовами.

Читайте також: Нам треба повірити історії, що Крим таки наш – український

Як зазначила Джапарова, створення цієї секції у Малій академії наук - один із шляхів збереження зв'язку з Кримом і консолідації.

"Міністерство радо підтримує ваші зусилля. Я вірю, що ця секція має перспективу і майбутнє. Я хочу подякувати вам за те, що тема кримськотатарського народу є дуже близькою для вас", - звернулася до школярів Джапарова.

За її словами, нині один із основних напрямків Міністерства інформаційної політики - реінтеграція окупованих територій Донбасу і Криму. "Це не тільки політична реінтеграція, це в тому числі просвітницька діяльність щодо того, хто такі кримські татари. Тобто ми виходимо з того, і ми це прописуємо в Стратегії інформаційної реінтеграції, що кримські татари - це корінний народ Криму, що є невід’ємні права цього народу. Кожного року ми впроваджуємо загальнонаціональні комунікаційні компанії, які присвячені кримським татарам і Криму. Наприклад, до 18 травня, дня депортації, ми виробляємо фільми, ролики, бордові кампанії, публікації, марафони. Також до Дня прапора кримських татар 26 червня ми впроваджуємо гасло "Два прапори - єдина країна", - розповіла вона.

Зустріч з юними дослідниками кримськотатарської культури в арт-хабі Укрінформу

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Умеров також подякував школярам за дослідження теми кримськотатарського народу, побуту та культури.

Під час заходу відбулася презентація від учня-члена Малої академії наук, яка ознайомила усіх з семантикою кримськотатарського орнаменту.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>