Балуха

Балуха "судили" по відеозв'язку і в наручниках - адвокат заявляє про порушення

Укрінформ
У середу у так званому Верховному суді Криму розглядалася скарга захисту українського активіста Володимира Балуха на продовження йому запобіжного заходу. Адвокат заявив про порушення прав Балуха, якого судили по відеозв'язку і в наручниках.

Про це повідомляє Кримська правозахисна група.

"Під час судового засідання Балух був у наручниках, що є грубим порушенням принципу презумпції невинуватості. Після того, як адвокат зробив відповідну заяву, наручники з українця були зняті", - повідомляє Кримська правозахисна група.

За її даними, Балух нині знаходиться в ІТТ селища Роздольне і його участь у засіданні "суду" було організовано по відеозв'язку.

Як вважають правозахисники, права українця на захист було порушено, оскільки по відеозв'язку він не міг отримати повноцінну допомогу від свого адвоката.

У зв'язку з цим захист наполіг на тому, що засідання "суду" буде продовжено 5 квітня 2018 року.

Читайте також: Денісова просить російського омбудсмена з’ясувати стан здоров’я Балуха

У "Роздольненському районному суді" розглядають третю сфабриковану справу проти  Балуха, порушену у серпні 2017 року (ч.2 ст.321 КК РФ. (Дезорганізація діяльності установ, які забезпечують ізоляцію від суспільства).

За версією захисту, "справа" з'явилася після того, як Балух і його адвокат подали скаргу у поліцію на незаконні дії начальника Роздольненського ІТУ Валерія Ткаченка, який образив і ударив українця. У відповідь Ткаченко подав свою скаргу на Балуха. За заявою Ткаченка СК РФ 22 серпня 2017 року порушив кримінальну справу проти активіста.

За версією слідства, Балух 11 серпня 2017 року під час ранкового огляду камер ІТТ у коридорі ударив ліктем в живіт капітана Ткаченка, після чого політв'язень зайшов в камеру №2, взяв флакон миючого засобу й  ударив ним начальника ІТТ по правій руці.

Захист українця стверджує, що начальник ІТТ селища Роздольне сам напав на Балуха, ударив його і образив. Усе це було зафіксовано на відео в ІТТ, проте розслідування за заявою Балуха щодо Ткаченка так і не розпочали.

Через активну проукраїнську позицію  Балуха його переслідування у Криму ведеться вже не перший рік. Адміністративні й кримінальні справи було сфабриковано після того, як він відмовився знімати з даху свого будинку прапор України. Захист вважає, що відкриті щодо Балуха справи мають явні ознаки політичного переслідування.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-