Окупанти в Криму змушують призовників відмовлятися від українського громадянства

Окупанти в Криму змушують призовників відмовлятися від українського громадянства

1600
Укрінформ
Окупаційна влада в Криму незаконно призиває жителів півострова в російську армію і при цьому змушує їх відмовлятися від українського громадянства.

Про це повідомляє Кримська правозахисна група. 

"Кримчан, яких призивають у російську армію, змушують відмовлятися від українського громадянства. До правозахисників звертаються громадяни з цього приводу", - зазначається в повідомленні.

На думку експерта Кримської правозахисної групи Олександра Сєдова, вимога відмовитися від українського громадянства є злочином.

"По-перше, призов кримчан у російську армію - це воєнний злочин. По-друге, насильницький примус до громадянства - теж воєнний злочин, тільки згідно з іншою конвенцією - Гаазькою. Якщо російська влада хотіла уникнути покарання, змушуючи призовників підписувати папери про відмову від українського паспорта, то вони таким чином, навпаки, дали нові докази злочинів", - вважає Сєдов.

На його думку, з точки зору законів України, Росія не має права позбавляти будь-кого українського громадянства і в разі, якщо призовник не напише заяву про вихід із громадянства України, то "кримінальних або адміністративних покарань за це не передбачено".

"Не візьмуть його в армію - і чудово. Є інформація, що відмовників відправляють у будбат, але це все ж краще, ніж піхота або ВДВ для гарячих точок", - вважає правозахисник.

Читайте також: Окупанти обшукують кримчан, які виступають проти "виборів Путіна"

Олександр Сєдов рекомендує кримчанам не ставати на військовий облік, щоб не стикатися з такими проблемами.

Він просить кримчан, у яких є копія або фотографія заяви про відмову від українського громадянства, присилати їх Кримській правозахисній групі, щоб направити ці документи до Міжнародного кримінального суду.

Всього, за даними правозахисної групи, за останні три роки в російську армію призвали близько 10 тисяч кримчан.

Раніше прокуратура Автономної Республіки Крим просила жителів Криму звертатися телефоном або електронною поштою у разі отримання повісток для проходження служби в російській армії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-