У центрі Берліна пройшла акція проти окупації Криму

У центрі Берліна пройшла акція проти окупації Криму

602
Укрінформ
Німецьке Суспільство народів, які знаходяться під загрозою, 26 лютого, організувало пікет в центрі Берліна.

Він відбувається у рамках акцій по всій Європі, коли численні правозахисні організації згадують анексію Криму Росією в 2014 році, повідомляє кореспондент Укрінформу у ФРН.

«Для нас сьогодні, в 4-у річницю початку анексії Криму, дуже важливо бути тут, притягнути увагу до долі кримських татар, до того, що з 2014 року люди вимушені були від'їжджати з півострова, залишати свої будинки, до того, що відносно них застосовуються репресії», - розповів один з ініціаторів акції Ханно Шедлер. 

Активісти організували в центрі Берліна акцію протесту проти окупації Криму / Фото: Ольга Танасійчук, Укрінформ

За його словами, пікетники вимагають від німецького уряду поставити ці питання перед російським урядом, «щоб домогтися припинення окупації і повернення Криму Україні, щоб заарештовані кримські татари були звільнені, щоб Меджліс зміг відновити свою роботу, а кримські татари могли розвивати свою культуру, мову, традиції, як вони це робили до анексії». 

У пікеті з українським прапором стоїть німецький актор Ян, який щойно повернувся з Києва, де у нього безліч друзів. Ян вважає, що не «можна мовчати, коли відбувається несправедливість». 

Інший активіст, Мориць, зазначає, що вони з товаришами сподіваються «притягнути увагу до того, що в Криму відбуваються жахливі речі, що не можна забувати про анексію Криму». 

Для киянки Вікторії, яка вчиться в одному з німецьких ВНЗ, участь в демонстрації - це акт підтримки. «Я тут для того, щоб підтримати Крим, ще раз сказати про те, що Крим був, є і залишиться українським, що він має бути повернений, а права кримських татар і активістів в Криму мають бути відновлені; переслідування, тортури, репресії, незаконні судові вироки, політичні переслідування мають бути припинені. Це неприпустимо в ХХІ столітті», - говорить дівчина.

Український активіст Роман, що живе у Берліні, вважає дуже важливим проводити подібні демонстрації і нагадувати жителям Німеччини про те, що проблема не розв'язана, а також поширювати в ЗМІ, соцмережах відомості про те, що про кримських татар, про Україну пам'ятають за кордоном. «Ми продовжуватимемо організовувати ці демонстрації до тих пір, поки питання не буде вирішено», - заявив Роман. 

Читайте також: Анексія Криму ніколи не буде легітимізована - посол Туреччини

Пікетник Володимир Барбашов прилетів з Барнаула. У Берліні він проїздом. «Беру участь в акціях протесту, тому, що вважаю, що це необхідно робити, хоча, можливо, це зараз небезпечно», - пояснив росіянин свою позицію. 

Учасники акції роздавали туристам листівки і розповідали про те, що після анексії близько 30 тис. кримських татар вимушені були покинути півострів, а ті, які залишилися, вимушені жити під загрозою обшуків і викрадень. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-