МЗС готує меморандум до Міжнародного суду ООН щодо Криму і Донбасу

МЗС готує меморандум до Міжнародного суду ООН щодо Криму і Донбасу

Відео
2076
Укрінформ
Міністерство закордонних справ готує меморандум, який містить інформацію щодо порушення прав кримських татар і українців в окупованому Криму та питання, пов'язані з фінансуванням РФ тероризму на Донбасі.

Про це повідомила заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль в ефірі "5-го каналу".

"Ми займаємося цією справою. Рішення Міжнародного суду ООН знайшло своє відображення і в резолюції Генасамблеї ООН у грудні минулого року, де асамблея зазначила, що Росія грубо порушує, не виконує цей наказ. Крім того, в конвенційному звіті, який захищала Росія в минулому році, в рамках реалізації цієї конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. Також комітет чітко зазначив, що Росія не виконує наказ. Ми зараз готуємо наш меморандум з цього приводу і 12 червня ми подаємо наш меморандум. Він стосуватиметься цієї конвенції, а також конвенції про заборону фінансування тероризму. Ми будемо говорити, що Росія продовжує не виконувати цей наказ", - сказала вона.

Читайте також: У Москві та Петербурзі пройшли пікети на підтримку кримських татар

Заступник міністра також додала, що МЗС наполягатиме на посиленні заходів впливу на Росію шляхом санкцій.

Як раніше повідомляло агентство, українська делегація при ООН звернулася до Генерального секретаря Організації з двома офіційними листами, у яких поінформувала про незаконні рішення окупаційної влади РФ у Криму щодо засудження Володимира Балуха, а також переміщення інших затриманих у Криму громадян України на територію РФ.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-