У Москві та Петербурзі пройшли пікети на підтримку кримських татар

У Москві та Петербурзі пройшли пікети на підтримку кримських татар

Фото
Укрінформ
У Москві та Санкт-Петербурзі пройшла серія одиночних пікетів на підтримку кримських татар і проти наміру Кремля провести вибори президента Росії в окупованому Криму.

Про це повідомляється у фотозвітах на акаунті «Стратегія-18. Петербург в підтримку кримських татар» у Facebook.

"Ми вирішили, що акція "Стратегія-18" буде безстроковою. Кожний місяць нагадуємо про переслідування кримських татар. Форма - серія одиночних пікетів - не оригінальна, але тема  як і раніше актуальна. От і доводиться продовжувати акцію з місяця в місяць. І реакція на наші пікети є. Часто не така, як хотілося б", - повідомляє у своєму Facebook активістка Євгенія Литвинова.

Зокрема, 18 лютого під час акції Володимиру Шипіцину, який пікетує на Невському проспекті, невідомий зламав український прапорець, зім'яв плакат. Шипіцин сам затримав нападника. Але того відпустили з поліції, відмовившись складати протокол.

В ході пікетів з плакатами, проведених у самому центрі міста, нагадувалося про те, що "Сталінська депортація кримських татар - злочин без терміну давності"; депортація була визначена як геноцид; засуджувалося визнання Росією Меджлісу кримських татар "злочинною організацією". Учасниками прямо біля дверей 78-го відділення поліції був розгорнутий кримсько-татарський прапор.

Також говорилося про інші приклади репресій. Наприклад, те, що Сулеймана Кадирова судять за коментар «Крим - це Україна, завжди була, є і буде». Факт судів над більш як 70 кримськими татарами був названий "свавіллям окупаційної влади".

Серія пікетів "Стратегії-18" пройшла і в Москві. Серед плакатів московських протестуючих були такі: "Крым. Похищение и пытки Рената Параламова - преступление РФ», «Эмир-Усейн Куку - правозащитник, а не террорист! Свободу политзаключенным Крыма», «Геноцид крымских татар - преступление. Вежливые воры - брысь с чужой земли», «Уроды! Стреляя в Украину и Сирию, вы убиваете Россию», «Сервер Караметов: Путин, наши дети не террористы», «Руслан Зейтуллаев. Срок 15 лет без вины», «Сенцов - Free», "Володимир Балух - це прапор України".

Читайте також: Порошенко у Мюнхені: Найбільш брутально РФ порушує права кримських татар

Також був плакат "Выборы в оккупированном Крыму - преступление!". 

Активістка Віра Лаврешина розповіла детальніше про свою позицію: "На міжнародній конференції в Мюнхені Петро Порошенко звернувся до світової спільноти (16 лютого - ред.) з проханням не визнавати вибори російського президента на окупованій території. Хочемо звернути увагу росіян, що незалежно від того, чи готові ви голосувати за Путіна чи ні, ми всі нестимемо вантаж відповідальності за його військові злочини".

Активісти Санкт-Петербурга і Москви об'єдналися у безстрокову акцію під назвою "Стратегія-18" на честь дня депортації кримських татар 18 травня 1944 року. Щомісячно 18 числа активісти виходять на вулиці міста з метою розповісти про ситуацію в анексованому Криму, інформувати російське суспільство про факти порушення прав і свобод людини.

Фото:  "Стартегия-18. Петербург в поддержку крымских татар"

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-