Адвокат зустрівся з фігурантом "справи Хізб ут-Тахрір" у ростовському СІЗО

Адвокат зустрівся з фігурантом "справи Хізб ут-Тахрір" у ростовському СІЗО

Політв’язні
1095
Ukrinform
У СІЗО №1 Ростовської області російський адвокат Олександр Попков зустрівся із арештованим у "ялтинській справі Хізб ут-Тахрір" правозахисником, українським політв'язням Еміром-Усеїном Куку.

Про це повідомив у Facebook російський журналіст Антон Наумлюк.

"Адвокат Олександр Попков зустрівся з Емір-Усеїном Куку в ростовському СІЗО-1. Чекав дві години, проговорили хвилин тридцять. За словами адвоката, виглядає Куку задовільно, був сонним, оскільки в його камері на вісім нар 17 осіб, які сплять по черзі. Говорили про початок процесу. "Нічого хорошого від суду не чекаю, надивився вже цих суддів, але будемо боротися", - передав Куку", - пише Наумлюк.

Читайте також: У Краснодарському СІЗО кримчанина Сірука піддають тортурам

10 січня в Північно-Кавказькому окружному військовому суді відбудеться попереднє засідання у ялтинській "справі Хізб ут-Тахрір", яка пройде в закритому режимі. Раніше Попков просив владу перевірити інформацію про знущання над Куку та іншим фігурантом "справи" Вадимом Сіруком у російських СІЗО.

4 грудня в окупованому Росією Сімферополі на виїзному засіданні ростовський окружний військовий суд продовжив арешт фігурантів "ялтинського справи Хізб ут-Тахрір" Мусліму Алієву, Еміру-Усеїну Куку, Вадиму Сіруку, Енверу Бекірову, Рефату Алімову та Арсену Джеппарову до 27 травня 2018 року.

Захисники заарештованих і засуджених у "справі Хізб ут-Тахрір" кримчан називають їх переслідування мотивованими позасудовими факторами. Адвокат Еміль Курбедінов, зокрема, зазначав, що переслідувані у цій справі російськими правоохоронними органами – переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці і кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам.

Представники міжнародної ісламської політичної організації "Хізб ут-Тахрір" називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що піддаються несправедливому переслідуванню в Росії.

Фото: Антон Наумлюк / Нова газета

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-