Омелян сказав, як можна зупинити будівництво Керченського мосту

Омелян сказав, як можна зупинити будівництво Керченського мосту

Укрінформ
Незаконне будівництво Керченського мосту потрібно терміново зупинити, і це можливо лише під тиском міжнародних партнерів України та додаткових санкцій проти Росії.

Про це заявив міністр інфраструктури України Володимир Омелян під час виступу на Міжнародній конференції з морської безпеки, повідомляє прес-служба Мінінфраструктури.

«Незаконне будівництво Керченського мосту потрібно терміново зупинити, і це можливо лише під тиском міжнародних партнерів України та додаткових санкцій проти Росії як держави, проти компаній та фізичних осіб, які причетні до незаконного будівництва», - наголосив Омелян.

За його словами, окупація Криму поставила особливий акцент на зміцненні морської компоненти національної безпеки та оборони, яка прямо впливає на транспортну інфраструктуру та економіку України.

«На сьогодні спостерігається зменшення кількості суднозаходів та вантажообігу в морських портах Маріуполь і Бердянськ, що негативно позначається на економічних показниках підприємств. Зокрема, Росією на постійній основі порушуються основоположні принципи міжнародного морського права, ведучи активну господарську, рибогосподарську діяльність, будівельно-інженерні роботи у виключній морській економічній зоні та територіальних водах України, а також продовжує вчиняти протиправні по відношенню до України дії, які з плином часу набувають більш системного характеру», - акцентував Омелян.

Міністр зауважив, що значно погіршиться стан зернової логістики Азовського регіону внаслідок суттєвого здорожчання фрахту морських суден, які будуть відповідати габаритним вимогам пропуску через Керченську протоку. Наприклад, вже зараз близько 50% морських суден, які були завантажені на терміналі ТОВ «УкрТрансАгро» (порт Маріуполь) за минулий маркетинговий рік, не відповідають габаритним обмеженням, які можуть бути запроваджені. Зростання вартості фрахту вплине на розподіл руху агропродукції, що експортується Україною в бік портів Чорного моря, та призведе до значного падіння ставок перевалки у портах Азовського моря, а також до зменшення завантаження зернових терміналів та портів Маріуполь та Бердянськ. Фактично збитки виражаються у втраті вантажопотоку та, як наслідок, недоотримані портових зборів у портах Маріуполь та Бердянськ. Порт Бердянськ втрачає 448,7 тис. тонн вантажопотоку, недоотримання портових зборів до кінця 2017 року прогнозовано складатиме 206 тис. доларів США (5603,2 тис. грн). Маріупольський порт втрачає лише в 2017 році 705 тис. т вантажопотоку, а недоотримання портових зборів складає 3,5 млн грн.

Читайте також: Керченський міст: Порошенко доручив готувати позов проти РФ

За його словами, залишається також відкритим питання заходження суден під прапорами різних країн до портів АРК, які тимчасово припинили свою роботу відповідно до рішень уряду України.

«Я вчора взяв участь у Генеральній асамблеї ІМО, де прушив питання незаконних дій Російської  Федерації. Видно, що це питання для Росії є некомфортним, вони постійно намагаються висловлювати думку, що ці питання політичні, а співпраця в ІМО - це інше, технічні питання, намагаються схилити на свій бік експертів ІМО. Ми чітко наголосили, що коли йде війна, ми будемо використовувати всі інструменти для того, щоб поставити агресора на місце», - заявив міністр інфраструктури України.

Омелян нагадав, що 24 травня 2017 Російською Федерацією було оголошено про обмеження параметрів для проходження суден, що слідують з Чорного в Азовське море і зворотному напрямку під аркою транспортного переходу (моста) через Керченську протоку. А це - втрати експорту лише до США 1 млн т українського металу щорічно.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-