Російський суд дозволив оскаржувати

Російський суд дозволив оскаржувати "націоналізацію" нерухомості в Криму

Укрінформ
Конституційний cуд Росії розглянув скарги низки ТОВ і вказав на неправомірну "націоналізацію" нерухомості в Криму, окупованому Російською Федерацією.

Повідомлення про рішення КС розміщене на сайті структури.

"7 листопада 2017 року Конституційний суд РФ вказав на необхідність повноцінного судового захисту прав фізичних і юридичних осіб при визначенні приналежності власності в Криму", - йдеться у результативній частині рішення суду.

Цей підхід сформульований при розгляді справи про перевірку конституційності низки положень закону "Про особливості регулювання майнових і земельних відносин на території Республіки Крим". Спірний закон встановлює, що право власності на нерухоме майно припиняється у будь-якого правовласника і виникає у "республіки Крим" з дня включення такого майна в особливий "перелік майна, що враховується як власність "республіки Крим". При цьому ті або інші об'єкти нерухомості включаються в цей перелік за рішенням "республіканської влади".

Читайте також: У Криму продали санаторій Коломойського

Згідно з матеріалами суду, КС РФ вказав на охорону приватно власності законом: ніхто не може бути позбавлений свого майна інакше як за рішенням суду. КС РФ також ухвалив, що сам по собі факт включення майна в перелік не може бути підставою для відмови судом у розгляді справи про правомірність введення в нього спірних об'єктів нерухомості. Суди, підкреслив КС РФ, не повинні розглядати такі справи формально, вони зобов'язані досліджувати фактичні обставини справи.

Приводом для розгляду справи послужили скарги ТОВ "Дайвінг-Центр "Соляріус", ТОВ "ФОРМАТ-ІТ" і ТОВ "Промхолдинг".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-