Туреччина заборонила захід у порти суднам з окупованого Криму

Туреччина заборонила захід у порти суднам з окупованого Криму

1609
Укрінформ
Керівництво палати судноплавства ТПП Туреччини спрямувало всім суб’єктам морських перевезень та портового бізнесу циркулярного листа, в якому йдеться про те, що судна, які прибувають з Криму і його портів, не пропускаються у Туреччину.

Про це повідомила на своїй сторінці у Facebook прес-секретар генпрокурора України Лариса Сарган.

“За результатами візиту генерального прокурора України Юрія Луценка до Анкари 6 жовтня 2017 року, керівництво палати судноплавства торговельно-промислової палати Туреччини спрямувало всім суб’єктам морських перевезень та портового бізнесу циркулярного листа “Визначені принципи судноплавства у регіонах Чорного моря і Криму”, в якому йдеться про необхідність “вжити запобіжні заходи з урахуванням зовнішньої політики нашої країни, пов’язаної з обмеженнями, накладеними на заходи суден у порти Криму”, - повідомила Сарган.

За її словами, турецьким портам, морським агентам, операторам та судновласникам офіційно повідомляється про те, що “судна, що прибувають з регіону Криму і його портів, не пропускаються у нашу країну (Туреччину), а дозвіл на відплиття з портів цього регіону не надається”.

Крім того, запроваджується жорстка система контролю. “Контроль забезпечується шляхом запиту від суден документів про вихід з останнього порту, а також записів бортового журналу щодо виходу з останнього порту, для супроводу суб’єкта під час повідомлення керівництвом портів про прибуття суден з чорноморських портів, а також проводиться контроль через використання усіх доступних систем і відкритих ресурсів (AIS тощо) для перевірки того факту, що кораблі прибули з вказаних портів... Більше того, керівництво порту повинне отримати письмове зобов’язання у формі “Цим ми заявляємо і підтверджуємо, що останньою точкою відбуття цього судна, яке звертається до нашого порту, не є кримський порт, воно не прямує з цього порту у кримські, жодні дії не вчиняються щодо мита, портових і торгових документів, що мають на собі позначку “Крим”... У разі встановлення протилежного факту щодо будь-чого вказаного вище, усі портові витрати і юридична відповідальність лягає на наш орган”,- процитувала Сарган циркулярний лист.

В ньому також повідомляється, що цей контроль та супровід проводиться особисто керівництвом кожного турецького порту. Запровадження такої процедури є наслідком поширеної практики, коли судна-порушники останнім часом масово вказують турецьким морським та портовим органам неправдиву інформацію про порти призначення.

При цьому зазначається, що “ці дії застосовуються повністю і без винятків, попри власника, прапори суден і те, є вони завантаженими, чи ні”. 

За умови виконання цього припису, турецькі портові органи можуть впливати на всі без винятку судна, що прямують протокою Босфор.

Читайте також: МінТОТ нарахував 30 вантажних суден-порушників у кримських портах

Сарган також нагадала, що наприкінці вересня генпрокурор Луценко в ході візиту до Анкари провів ряд офіційних зустрічей, зокрема в міністерстві юстиції Туреччини, а також зустрівся із головним прокурором Анкари. Сторони обговорювали тоді правову взаємодію і співпрацю щодо запобігання та припинення постійних порушень Росією норм міжнародного морського права, а також незаконні морські зв'язки з окупованим Кримом.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-