Затримання у Бахчисараї: Україна вимагає від РФ припинити злочинну розправу

Затримання у Бахчисараї: Україна вимагає від РФ припинити злочинну розправу

576
Укрінформ
Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв'язку з черговою хвилею безпідставних обшуків і незаконних затримань громадян України російською окупаційною владою у кримському Бахчисараї.

Відповідну заяву МЗС розмістило на своєму сайті

"Наступ окупантів проти тих, хто проти окупаційного режиму, зокрема кримськотатарських активістів та українців, вкотре свідчить про продовження Росією репресивної політики з метою викоренити будь-яке інакомислення та залякати населення Кримського півострова. Окрім того, цілеспрямовані обшуки в будинках мусульман свідчать про переслідування за релігійною ознакою", - йдеться у документі.

Як нагадали у зовнішньополітичному відомстві, за результатами обшуків у Бахчисараї у середу, 11 жовтня, незаконно затримано шістьох осіб, і ще щонайменше дев'ятеро активістів були затримані лише за те, що прийшли підтримати співвітчизників та перебували біля місць проведення обшуків.

Читайте також: Силовики побили затриманих у Бахчисараї активістів – адвокат

"Репресії, незаконні затримання, примусові зникнення, викрадення, тортури та інші порушення основоположних прав та свобод людини стали звичною практикою російської окупаційної влади в АР Крим та м. Севастополь", - підкреслюють в МЗС.

У відомстві наголошують, що Росія й далі зухвало та цинічно порушує свої міжнародно-правові зобов’язання, резолюції Генеральної асамблеї ООН 68/262 від 27 березня 2014 року "Територіальна цілісність України" та 71/205 від 19 грудня 2016 року "Ситуація з правами людини у Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)", наказ Міжнародного суду ООН щодо застосування запобіжних заходів у рамках позову України проти Російської Федерації стосовно застосування Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

"Закликаємо міжнародне співтовариство активно виступити на захист прав та свобод мешканців Кримського півострова та змусити Росію припинити злочинну розправу над незгодними з окупацією", - заявляють в українському МЗС. 

Як повідомлялося, вранці 11 жовтня стало відомо, що російські силовики проводять обшуки в декількох будинках кримських татар у Бахчисараї.

При цьому російські ЗМІ з посиланням на ФСБ РФ заявляли про ліквідацію "бахчисарайського осередку Хізб ут-Тахрір".

Адвокати підтвердили, що шістьох затриманих і доправлених у ФСБ після обшуку кримчан російські силовики підозрюють у зв'язку з Хізб ут-Тахрір.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-