Росія в окупованому Криму застосовує “репресивну машину” СРСР — Порошенко

Росія в окупованому Криму застосовує “репресивну машину” СРСР — Порошенко

1163
Укрінформ
Росія в окупованому Криму застосовує найгірші практики радянської репресивної машини, перетворивши Кримський півострів на острів несвободи та землю страху.

На цьому наголосив Президент України Петро Порошенко на пленарному засіданні Парламентської асамблеї Ради Європи у Страсбурзі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Системні репресії перетворили Кримський півострів на острів несвободи та землю страху. В окупованому Криму Росія застосовує найгірші практики радянської репресивної машини. Кожен, хто не приймає так званого возз'єднання з Росією, стає жертвою довільних затримань, переслідувань, катувань, позасудових страт та нелюдського поводження”, - заявив Порошенко.

Він нагадав, що нещодавно заступник глави Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз дістав “вирок” від окупаційної влади. “Саме йому належать слова про те, що у Криму зараз “судять тих, хто захищав закони країни, міжнародні норми, правила”. Чи можна точніше описати ситуацію в Криму, ніж сказав Ахтем Чийгоз у своєму заключному слові? І йдеться не лише про Крим, а про Європу як континент сили права, а не права сили”, - зазначив Порошенко.

Читайте також: Порошенко категорично відкидає твердження про Крим як "завершену справу"

Він також нагадав про показову справу щодо ще одного заступника глави Меджлісу – Ільмі Умерова: “Цей герой свого народу спочатку відчув на собі методи російської каральної психіатрії. А тепер окупаційний суд присудив йому два роки в колонії-поселенні. Від цього вироку віє холодом радянських судилищ зі, здавалося б, далекого минулого”.

Глава держави підкреслив, що масштаби злочинів і правопорушень, що вчинені окупаційною владою в Криму, свідчать про явне нехтування Росією, яка визнана Генеральною Асамблеєю ООН державою-окупантом, її міжнародно-правовими зобов'язаннями.

У цьому зв’язку Президент України подякував за те, що Парламентська Асамблея та, власне, Рада Європи приділяють особливу увагу Кримському півострову. Свідченням цього є неодноразові звернення моніторингових органів з прав людини Ради Європи до російської окупаційної влади надати доступ до Криму. Не менш показовим є безпрецедентне рішення Комітету міністрів Ради Європи “Ситуація у Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)”, ухвалене у травні цього року, додав Порошенко.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-