Призов кримчан: Київ нагадав Москві про зобов'язання держави-окупанта

Призов кримчан: Київ нагадав Москві про зобов'язання держави-окупанта

Заява
Укрінформ
Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест з приводу наміру Російської Федерації провести призов на військову службу на тимчасово окупованій території АР Крим і в м. Севастополі (Україна).

Про це йдеться у заяві МЗС.

"МЗС України вимагає від Російської Федерації скасувати призов на військову службу на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя (Україна), забезпечити неухильне дотримання нею своїх міжнародних зобов'язань як держави-окупанта, а також у повній мірі виконати Резолюції ГА ООН A/RES/68/262 від 27 березня 2014 року "Територіальна цілісність України" та A/RES/71/205 від 19 грудня 2016 року "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)", - йдеться у документі.

У зовнішньополітичному відомстві вкотре наголосили,  що Генеральна Асамблея ООН у Резолюції A/RES/71/205 від 19 грудня 2016 року "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)" підтвердила факт незаконної окупації АР Крим і м. Севастополя з боку Російської Федерації та закликала РФ виконати свої зобов'язання згідно з міжнародним гуманітарним правом, міжнародними механізмами захисту прав людини, іншими договірно-правовими інструментами, стороною яких вона є.

"Звертаємо увагу, що, згідно з міжнародним гуманітарним правом, державі-окупанту забороняється примушувати осіб, котрі перебувають під захистом, служити в її збройних або допоміжних силах, так само, як і забороняється чинити тиск і вести пропаганду на користь добровільного вступу до армії", - акцентували у МЗС.

Читайте також: Росія хоче призвати до свого війська понад 2 тисячі кримчан

У зовнішньополітичному відомстві також нагадали, що в тематичній доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини "Ситуація з правами людини у тимчасово окупованій Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)", опублікованій 25 вересня 2017 року на виконання резолюції ГА ООН A/RES/71/205, зафіксовані факти переслідувань окупаційною російською владою жителів Криму за відмову служити у російській армії.

"Вимушені констатувати чергове грубе порушення Російською Федерацією своїх міжнародних зобов'язань", - резюмували у МЗС.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-