Прокуратура АРК підтвердила захоплення окупантами вишок «Чорноморнафтогазу»

Прокуратура АРК підтвердила захоплення окупантами вишок «Чорноморнафтогазу»

738
Ukrinform
Представники прокуратури АР Крим та інших правоохоронних органів здійснили візуальний огляд об’єктів ПАТ «Державне акціонерне товариство «Чорноморнафтогаз», які незаконно використовує  окупаційна "влада". 

Про це інформує прес-служба прокуратури АР Крим. 

 Правоохоронці та представники ПАТ «ДАТ «Чорноморнафтогаз» і НАК «Нафтогаз України» здійснили вихід до Північно-західної частини Чорного моря до районів Одеського, Голіцинського, Штормового, Архангельського газових родовищ, де "здійснили візуальний огляд 4 самопідіймальних плавучих бурових установок «Петро Годованець», «Україна» («Незалежність»), «Сиваш», «Таврида», 6 морських стаціонарних платформ «Штормова-17», «МСП - 2», «МСП - 4», «МСП - 5», «МСП - 7», «МСП-18», 5 блок-кондукторів №1, №10, №11, №13, №23 та морський буксир «Центавр»", - йдеться у повідомленні.

"На усіх цих об'єктах перебувають озброєні особи. На двох самопідіймальних плавучих бурових установках «Петро Годованець», «Україна» («Незалежність») змінено їх назву на «Крим-1», «Крим-2». Також на двох самопідіймальних плавучих бурових установках «Крим-2», «Сиваш» піднято прапор Російської Федерації», - повідомили в прокуратурі.          

На цих газових родовищах невстановлені озброєні особи здійснюють незаконне видобування природного газу. Хоча, згідно з спеціальними дозволами на користування надрами, що видані Держгеонадрами України, таке право надано ПАТ «ДАТ «Чорноморнафтогаз», яке придбало бурові установки за 11 млрд 655 млн грн.    

У відомстві нагадали, що порушили кримінальну справу за фактами захоплення та угону 27 суден та 4 самопідіймальних плавучих бурових установок, незаконної розробки природних ресурсів у виключній морській економічній зоні України та видобування природного газу і газу, розчиненого у нафті, без наявності спеціального дозволу на користування ділянкою надр.

Читайте також: Два газові родовища поблизу Криму повернули з незаконної спільної діяльності

Як повідомлялося, на підставі клопотань прокуратури Автономної Республіки Крим і слідчого відділу Головного управління Національної поліції в АРК та місті Севастополі, слідчими суддями Приморського районного суду міста Одеси винесено ухвали про накладення арешту на 27 суден, 4 самопідіймальні плавучі бурові установки та на 33 нежитлових приміщення ПАТ «ДАТ «Чорноморнафтогаз», які незаконно привласнено на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-